Grażyna Piotrowska-Oliwa

i

Autor: Tomasz Radzik

Sąd zdecydował. Około milion złotych dla byłej prezes PGNiG

2017-01-30 11:54

Była prezes PGNiG Grażyna Piotrowska - Oliwa walczy w sądzie o około milion złotych. Sąd Okręgowy w Warszawie orzekł, że spółka ma jej zapłacić zaległą odprawę. Ale firma już zapowiada apelację.

Była prezes PGNiG Grażyna Piotrowska-Oliwa oraz wiceprezes spółki Radosław Dudziński, którym rząd  Donalda Tuska zarzucił, że nie uprzedzili o zamiarze podpisania polsko-rosyjskiego memorandum gazowego w wyniku czego stracili stanowiska, domagają się w sumie ponad 2 mln zł zaległych wynagrodzeń.

Zobacz koniecznie: Ogromne zarobki prezesa PKP S.A! Mirosław Pawłowski dostaje 105 tys. zł miesięcznie

Sąd Okręgowy w Warszawie przyznał im rację, orzekając, że spółka ma zapłacić zwolnionym menedżerom zaległe odprawy (sześciomiesięczne wynagrodzenie). Grażyna Piotrowska-Oliwa miałaby dostać 811,8 tys. zł, a Radosław Dudziński — 738 tys. zł. Do obu tych kwot należy jeszcze dodać odsetki, które są naliczane od połowy 2013 r. i można je już szacować na poziomie 200-300 tys. zł dla każdej z tych osób. Jednak PGNiG już zapowiada apelację.

 

Źródło: pb.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze