Seks Polaków. Najczęściej zdradzamy w pracy

2017-02-16 13:51 NB

Seksualność to dla niektórych wciąż temat tabu. Jako naród kochamy się coraz rzadziej i coraz krócej. Jeśli zdradzamy to najczęściej w pracy. Delegacje służbowe, spotkania w biurze czy wyjazdy integracyjne są najczęstszymi sytuacjami, w których uprawiamy seks z osobą, która nie jest naszym stałym partnerem.

Jak pokazuje raport „Seksualność Polaków 2017" opublikowany przez prof. Zbigniewa Izdebskiego, seksualność Polaków z roku na rok coraz rzadziej jest powodem do zadowolenia. Seks odgrywa istotną rolę w życiu u zaledwie 40 proc. Polaków. Usatysfakcjonowanych tym aspektem jest tylko 42 proc. Polaków.
Seksualnego spełnienia szukamy także poza związkiem i jeśli zdradzamy to najczęściej w pracy. 17 proc. takich sytuacji zdarza się podczas służbowych delegacji, 15 proc. w biurze, 11 proc. zrobiło to podczas wyjazdu integracyjnego, a 10 proc. pracując poza granicami kraju.
Chętniej zdradzamy również po spożyciu alkoholu – przyznaje się do tego 26 proc. badanych, a 24 proc. podczas wakacji, które spędza bez swojego partnera. 1/5 mężczyzn uważa, że w romansie nie ma nic złego, a tego samego zdania jest 14 proc. kobiet.

Zobacz także: Polacy ufają sobie, ale nie w kwestii pieniędzy

Jeśli cudzołożymy to niestety – w tajemnicy. 71 proc. nie przyznało się do stosunków seksualnych z osobą, z którą nie są w związku. Taką odwagę miało tylko 20 proc. badanych. Wiedza o zdradzie partnera nie jest jednak zawsze przyczyną rozpadu relacji – tylko 35 proc. rozstało się lub rozwiodło, a co więcej - 20 proc. przyznało, że ich związek się nie zmienił. Taka sama grupa stwierdziła, że korzystnie wpłynęło to na ich stosunki z partnerem. 57 proc. tych, którzy nie przyznali się do zdrady, uważa, że cudzołóstwo nie wpłynęło na ich związek.

Sprawdź również: Wydajemy coraz więcej na Walentynki [INFOGRAFIKA]

Z badania wynika również niekorzystna zmiana pokoleniowa: kochamy się coraz rzadziej i coraz krócej. Zaledwie 76 proc. Polaków w wieku 18-49 uprawiało w zeszłym roku seks, co w porównaniu do 2011 roku jest wynikiem mniejszym o 3 punkty procentowe, a do 1997 – o 10 punktów. Skrócił się także czas stosunku, który trwa w przybliżeniu ok. 13-15 minut. Na grę wstępną poświęcanych jest ok. 15 minut, w porównaniu do 2005 roku jest to mniej aż o 5 minut. Według ekspertów krótszy czas na łóżkowe zabawy związany jest głównie ze stresem i zmęczeniem, które towarzyszą codziennej gonitwie i pracy.

 

Źródło: /PAP / Raport „Seksualność Polaków 2017"

Najnowsze