Urzędnikom Ministerstwa Finansów przyznano pokaźne nagrody za przygotowanie Polskiego ładu.

i

Autor: PIOTR NOWAK / PAP Urzędnikom Ministerstwa Finansów przyznano pokaźne nagrody za przygotowanie "Polskiego ładu".

Setka urzędników ministerstwa finansów nagrodzona za Polski Ład! Uzasadnienie resortu wzbudza śmiech

2022-05-23 8:07

Urzędnikom Ministerstwa Finansów przyznano pokaźne nagrody za przygotowanie "Polskiego ładu". Niektórzy otrzymali po 25-30 tys. zł bonusu, choć przepisy okazały się bublem, a PiS częściowo się z nich wycofał w obawie przed gniewem wyborców - podaje wyborcza.biz, która dotarła do pełnej listy nagród za "Polski ład", zawierającej stanowiska wyróżnionych finansowo urzędników i wysokość wszystkich 146 przyznanych bonusów.

Jak czytamy na stronie wyborcza.biz, "nagrody wypłacono 122 pracownikom resortu finansów. Część z nich otrzymała je więc dwa razy. Łączna kwota bonusów przekroczyła 1,43 mln zł. To kwota brutto. Urzędnicy otrzymali nagrody w lipcu 2021 r. (to miesiąc, w którym projekt przepisów podatkowych został opublikowany na stronach rządowych i skierowany do konsultacji) oraz w grudniu wspomnianego roku, na ostatniej prostej przed wejściem "Polskiego ładu" w życie. 

Czytaj także: Polski Ład ma dziurę dotyczącą składki zdrowotnej. Zapłacimy więcej niż obiecywano

Z zestawienia dowiadujemy się, że nagrody otrzymali dyrektorzy, zastępcy dyrektorów, naczelnicy wydziałów, radcy, radcy ministra, główni specjaliści ds. legislacji, główni specjaliści, specjaliści i eksperci. Na nagrodę załapali się też administrator i starszy administrator.

Rewolucja podatkowa. Wiceminister finansów Artur Soboń ujawnia szczegóły | Super Biznes

-Za co konkretnie przyznane zostały nagrody? - Indywidualne, zróżnicowane uzasadnienia przyznania poszczególnych nagród nie zostały sporządzone - tłumaczy Ministerstwo Finansów pytane o tę sprawę. - Uzasadnieniem przyznania nagród były szczególne zaangażowanie i ciężka praca nad przygotowaniem podatkowej części "Polskiego ładu", osobisty wkład w ten projekt, a także otwartość i gotowość do wytężonej pracy - brzmi odpowiedź resortu na nasze zapytanie.

Według wyborczej.biz wyróżnione osoby otrzymały średnio po ok. 11,7 tys. zł brutto. Jednak warto podkreślić, że rozpiętość kwot była szeroka. Niektórzy pracownicy mogli liczyć zaledwie na 1 tys. zł, ale przyznano też ponad 30 bonusów w wysokości co najmniej 15 tys. zł. Rekordzista - jeden z dyrektorów w MF - otrzymał 30,8 tys. zł, a kilku innych dyrektorów nagrodzono kwotami przekraczającymi 25 tys. zł. 

Sonda
Czy urzędnicy powinni otrzymać premie za Polski Ład?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany