spis

i

Autor: Pixabay

Spis powszechny. GUS rozdaje nagrody, dziś kolejne losowanie

2021-06-18 10:30

Wszyscy, którzy wezmą udział w spisie powszechnym online lub przez telefon i zarejestrują się w loterii, mogą wygrać karty przedpłacone i samochody. Do tej pory rozlosowano już 720 nagród - informuje Główny Urząd Statystyczny. Transmisja z kolejnego losowania dostępna będzie na YouTubie i Facebooku GUS-u o godz. 12.00 w piątek 18 czerwca.

Do wygrania pieniądze i samochody

W loterii mogą wziąć udział osoby pełnoletnie, które już dokonały samospisu online lub przez telefon i wyraziły chęć udziału w loterii. Po samospisie każdy otrzymuje od urzędu wiadomość, zawierającą specjalny 10-znakowy kod. Kiedy go dostaniemy, wchodzimy na stronę loteria.spis.gov.pl i rejestrujemy się. Kod można rejestrować do 7 lipca 2021 r. W loterii losowane są numery tychże kodów, a informacje o wygranej docierają do szczęśliwców za pośrednictwem maili i telefonów. Losowanie jest podzielone na województwa, które są wyczytywane przez prowadzącego w kolejności alfabetycznej, zaczynając od dolnośląskiego.

Kolejne losowania nagród odbędą się 2, 9 lipca i 14 lipca. W dwóch pierwszych do wygrania będą karty przedpłacone, w ostatnim 14 samochodów.

ZOBACZ: Bolesna PRAWDA O ZAROBKACH Polaków. O średniej pensji według GUS można tylko pomarzyć

Ile zarabiają polscy piłkarze? Lewandowski, Krychowiak, Glik | ESKA XD - Niesportowe zachowanie #24

Spis obowiązkowy

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 rozpoczął się 1 kwietnia 2021 r. Spis odbywa się raz na 10 lat i dotyczy każdej osoby mieszkającej stale, bądź czasowo, na terenie Polski.

Jak wyjaśnia GUS, spisowi podlegają "osoby fizyczne stale zamieszkałe i czasowo przebywające w mieszkaniach, budynkach i innych zamieszkanych pomieszczeniach niebędących mieszkaniami na terenie Polski oraz osoby fizyczne niemające miejsca zamieszkania". Podlegają mu także "mieszkania, budynki, obiekty zbiorowego zakwaterowania i inne zamieszkane pomieszczenia niebędące mieszkaniami". Spis potrwa do końca września i jest obowiązkowy. Za brak dokonania spisu można zostać ukaranym grzywną w wysokości 5 tys. zł.

ZOBACZ: Maciej Dowbor okradziony! Stracił drogi samochód! Jest nagroda!

Sonda
Czy wybierasz się w tym roku na wakacje?
Najnowsze