McDonalds

i

Autor: pixabay.com/Pexels McDonalds - punkty otwarte 11 listopada.

Ceny w McDonald's

Szokujący wzrost cen w McDonald's. Klient opublikował paragon. W sieci zawrzało

2023-01-20 7:16

Szalejąca inflacja jest odczuwalna na każdym kroku. Zdążyliśmy się już przyzwyczaić do wysokich cen, jednak wystarczy przypomnieć ile płaciliśmy jeszcze parę lat temu m.in. za posiłek w McDonald's i można zrobić wielkie oczy ze zdumienia. Jeden z użytkowników Twittera zamieścił w sieci paragon z restauracji McDonald's z grudnia 2019 r. Internauci nie dowierzają, jak bardzo podrożał popularny zestaw "2forU".

Paragon z McDonald's sprzed 4 lat. Wzrost cen o ponad 30 proc.!

W piątek 13 stycznia br. Główny Urząd Statystyczny (GUS) podał, że inflacja w Polsce w grudniu 2022 r. wyniosła 16,6 proc. w ujęciu rok do roku. Miesiąc do miesiąca ceny w grudniu wzrosły o 0,1 proc., gdy w listopadzie było to 0,7 proc. W ubiegłym odnotowano kolejny wzrost cen w kategorii żywność aż o 21,5 proc. Użytkowanie mieszkania i nośniki energii wzrosły o 22,6 proc., a restauracje i hotele o 18,7 proc. Najmocniej podrożał w ostatnim roku cukier - aż o 87,4 proc. Mleko z kolei podrożało o 37,2 proc. r/r, tłuszcze roślinne o 36,4 proc. a mąka o 38 proc. Kategoria nośniki energii podrożała o 31,1 proc. r/r, w tym opał aż o 83,1 proc.

Drożyzna zawitała m.in. w McDonald's. Udowodnił to jeden z internautów, który opublikował zdjęcie paragonu z restauracji sprzed 4 lat. Popularny zestaw "2forU" - cheeseburger i małe frytki kosztował wówczas... 6 zł! W tej chwili za zestaw 2forU z cheeseburgerem i z małymi frytkami zapłacimy 7,90 zł. Wybierając zestaw ze średnimi frytkami zapłacimy już 9,50 zł

Ceny wzrosły także na poszczególnych produktach. Obecnie sam cheeseburger kosztuje 5,90 zł. Za małe frytki zapłacimy 8,40 zł, za średnie 9,40 zł, a za duże aż 9,99 zł.

Sonda
Lubisz jedzenie w McDonald's?
Pieniądze to nie wszystko Paulina Matysiak

Polska gospodarka cofa się do czasów PRL?

Posłuchaj miażdżącej oceny znanego ekonomisty!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze