Opole: Oferty pracy. ROBOTNIK BUDOWLANY

i

Autor: pixabay.com./zdjęcie poglądowe Rodzaj umowy: Umowa zlecenie / Umowa o świadczenie usług. Wynagrodzenie brutto: od 17 PLN w wymiarze godzinnym. Zatrudnienie od zaraz

Szukasz pracy? Coraz więcej nowych ofert!

2021-10-09 6:00

323 tys. nowych ofert pracy opublikowano w serwisach rekrutacyjnych we wrześniu. To 22 proc. więcej niż rok temu – poinformowała firma Grant Thornton w raporcie „Od kilku miesięcy rynek pracy stale przybiera na sile. Od marca 2021 r. roczna dynamika nowych ofert pracy publikowanych na 50 największych portalach rekrutacyjnych osiąga same dodatnie wyniki" - napisała firma Grant Thornton w opublikowanym właśnie raporcie.

"We wrześniu 2021 r. pracodawcy opublikowali 323,4 tys. nowych ofert pracy. To wynik wyższy o 21,5 proc. w porównaniu do września 2020 r.” – czytamy w raporcie. Firma Grant Thornton przypomniała, że w kwietniu 2020 r., czyli tuż po wybuchu pandemii, liczba nowych ofert pracy była o ponad 50 proc. niższa niż w kwietniu 2019 r.

W okresie od czerwca 2020 do stycznia 2021 r. liczba ofert pracy utrzymywała się na poziomie około 20 proc. niższym niż w roku poprzednim. 

Kongres 590 2021: Przymusowe wywłaszczenie pod budowę CPK? Prezes spółki wyjaśnia

„Po tym, jak wiosną i latem 2021 r. w polskiej gospodarce zniesione zostały niemal wszystkie istotne ograniczenia związane z walką z koronawirusem, pracodawcy w Polsce szybko zapomnieli o kryzysie i wrócili do znanej nam sprzed pandemii walki o pracownika. Opublikowane we wrześniu 2021 r. 323,4 tys. ofert pracy to wynik nie tylko wyższy niż przed rokiem, ale też o 9 proc. wyższy niż 2019 r., kiedy opublikowano 297 tys. ofert pracy” – wskazano w publikacji Grant Thornton.

Sonda
Praca na roli jest bezpieczna?

Oceniono w niej, że rynek pracy po głębokim załamaniu w 2020 r. nie tylko odrobił straty poczynione pandemią, ale zrobił to wręcz z nadwyżką, tzn. popyt na pracowników w Polsce jest obecnie nawet wyższy niż w 2019 r., a więc w jednym z najlepszych okresów w historii polskiego rynku pracy.

„Warto zauważyć, że wrześniowy wynik w bieżącym roku jest nawet wyższy niż w lipcu (o 16 tys. ofert) i sierpniu (o 6 tys. ofert). To również potwierdza dynamikę polskiego rynku pracy, bo zwykle wrzesień przynosi wyhamowanie w ofertach pracy, ponieważ kończy się lato i wakacje, a więc wygasa popyt na prace sezonowe w turystyce, gastronomii czy rolnictwie” – stwierdzono w raporcie. 

Rewolucja w emeryturach. Chcą obniżyć wiek emerytalny

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze