Szukasz pracy? W tej branży szykują się zwolnienia!

2021-05-01 9:54
Co czwarty przedsiębiorca z branży beauty zapowiada zwolnienia pracowników
Autor: SHUTTERSTOCK Co czwarty przedsiębiorca z branży beauty zapowiada zwolnienia pracowników

Skutki pandemii koronawirusa dotkliwie odczuwają salony kosmetyczne i fryzjerskie. Co czwarty pracodawca branży beauty planuje zwolnienia pracowników - wynika z badania przeprowadzonego przez platformę analityczno-badawczą UCE RESEARCH.

Z badania przeprowadzonego przez UCE RESEARCH w 2. i 3. tygodniu kwietnia wynika, że 24 proc. właścicieli salonów piękności planuje zwolnić część swoich pracowników. 48,7 proc. respondentów nie zamierza tego zrobić, a 27,3 proc. jeszcze nie zdecydowała.

Badania pokazują dramatyczną sytuację salonów kosmetycznych i fryzjerskich. Według danych, które podał PAP Krzysztof Zych, główny analityka UCE RESEARCH, blisko 27 proc. pracodawców, którzy deklarują redukcje, najczęściej planują zwolnić ponad 60 proc. załogi. Co piąty wskazuje redukcję na poziomie 10 proc., natomiast 18 proc. pracodawców zwolni od 50 do 60 proc. pracowników.

Salony fryzjerskie i kosmetyczne znów będą mogły przyjmować klientów

"Jeżeli faktycznie dojdzie do przewidywanych redukcji, to ogromna ilość zwolnionych osób będzie miała poważne problemy ze znalezieniem pracy przynajmniej do końca tego roku" - ocenił analityk.

Zdaniem Zycha, fakt, że przedsiębiorcy zapowiadają redukcje przekraczające 60 proc., najdobitniej świadczy o tym, jak duże straty ponieśli. "Rząd powinien przygotować dodatkowy plan pomocowy dla tych pracodawców, którzy muszą zwolnić pracowników" - ocenił.

Jak podaje PAP, badanie zostało przeprowadzone w kwietniu br. przez UCE RESEARCH i SYNO Poland metodą CAWI na ogólnopolskiej próbie 870 przedsiębiorców, pochodzących z grupy wsparcia Beauty Razem. Obecnie należy do niej blisko 57 tys. członków.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze