Historia spektakularnego sukcesu Dino
- Dino to ogólnopolska sieć oraz wiodący gracz w perspektywicznym i rosnącym segmencie średniej wielkości supermarketów zlokalizowanych w pobliżu miejsc zamieszkania klientów. Dino to także jedna z najszybciej rosnących sieci, pod względem liczby sklepów i wartości sprzedaży, na całym rynku handlu detalicznego artykułami spożywczymi w Polsce. Sieć Dino rozwija się dynamicznie – liczba sklepów wzrosła ze 111 na koniec 2010 r. do 2 156 na koniec 2022 r. – w tej informacji ze strony spółki jest zakodowany sposób na zbudowanie miliardowego biznesu.
Lista "TOP 3" najbogatszych Polaków w 2024 roku
- Tomasz Biernacki - 20 mld zł (Dino)
- Zygmunt Solorz - 5 mld zł (Polsat)
- Dariusz Miłek – 4 mld (CCC)
Polscy miliarderzy. Rozszerzenie listy
W gronie giełdowych miliarderów nie doszło do większych roszad. Najbardziej udany rok ma za sobą Dariusz Miłek z CCC - zauważa "PB".
Na przygotowywanej co roku przez PB liście miliarderów z GPW jest w tym roku 19 nazwisk - o jedno więcej niż rok wcześniej. Lista była dłuższa tylko w 2021 r., kiedy liczyła 21 pozycji. Wypadły z niej dwie osoby, których majątek giełdowy skurczył się o jedno zero, zestawienie uzupełniły małżeństwo debiutantów oraz dwa spektakularne powroty. W ścisłej czołówce nie zmieniło się nic.
Najbogatszym inwestorem indywidualnym na warszawskiej giełdzie piąty raz z rzędu został Tomasz Biernacki, twórca i główny akcjonariusz sieci Dino, a daleko, daleko za nim jest Zygmunt Solorz (z rodziną).
Znacząco nie zmieniła się też struktura – jedyną kobietą samodzielnie obecną na liście jest Dominika Kulczyk dzięki pakietowi akcji Polenergii, a zagranicę reprezentują trzy osoby: Andrij Werewski z Kernela, Carlos Fernandez Gonzalez, pośrednio kontrolujący AmRest, i James Van Bergh, twórca Benefitu Systems.