Gdzie najlepsze paliwo na Podkarpaciu? UOKIK stworzył specjalną mapę

i

Autor: Pixabay

Tania benzyna w Polsce. Gdzie tankować paliwo?

2021-07-13 12:47

Osoby jadące na urlopy zauważyły, że w niektórych regionach paliwo jest droższe, niż w innych. W swoim rankingu specjaliści z portalu Oponeo i aplikacji Yanosik (na pdst. danych BM REFLEX) wyliczyli średnie ceny paliwa w 2020 roku, na podstawie których przydzielone zostały punkty w rankingu "Miast przyjaznych kierowcom".

W tej kategorii miast zwyciężył Sosnowiec. Koszty paliw były tam następujące: PB – 4, 33 zł, ON 4,32 zł, LPG – 2 zł. Kolejne miejsce zajęła Gdynia, a trzecia była Częstochowa. Białystok wypadł bardzo słabo, a najgorzej mieli kierowcy aut zasilanych LPG. Białostockie ceny gazu były najwyższe w Polsce i to w obu grupach miast, a w rankingu sklasyfikowano ich 19.

Wśród dużych miast (powyżej 300 tys.) najlepiej w 2020 roku wypadła Łódź (zdobyła komplet 9 pkt.). Litr PB kosztował tam średnio 4,39 zł, ON - 4,37 zł, a 1 dm sześć. LPG - 2,03 zł. Drugie miejsce na podium zajął Wrocław, zaś trzecie Poznań. Najwięcej płaciły osoby tankujące w Warszawie.

Debata e-Polska. Rewolucja Cyfrowa III edycja. Sprzedaż bezpośrednia

Zeszły rok przyniósł oczekiwane przez kierowców obniżki cen paliw. Jak wynika z danych Oponeo i Yanosika, w stosunku do 2019 roku, ogólne koszty tankowania spadły o prawie 8,3 proc. Opłaty za benzynę zmniejszyły się o 11,57 proc., a w przypadku oleju napędowego nawet o 12,59 proc. Najmniejsze obniżki dotyczyły aut napędzanych gazem - w stosunku do 2019 roku wyniosły jedynie 0,61 proc.

Sonda
Czy zdążyłeś się już zaszczepić przeciw Covid-19?

Najbardziej ceny spadły w Gdyni, gdzie w 2020 roku benzyna była tańsza aż o 15,17 proc. Niestety, 2021 rok nie jest już dla kierowców tak dobry. Od stycznia ceny wszystkich rodzajów paliw na stacjach znają tylko jeden kierunek - w górę.

Polacy sprzedają szczepionki. Miliony dawek jadą na wschód

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze