firma

i

Autor: pixaby

Tarcza branżowa. Dopłaty do czynszów dla przedsiębiorców. Rozważane dwa warianty

2020-10-27 10:25

Sprawa dopłat do czynszu lub ich obniżenia nie jest prosta, m.in. ze względu na międzynarodowe zobowiązania prawne; cały czas ją analizujemy i prowadzimy konsultacje - powiedział wicepremier i minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin podczas wtorkowej konferencji. Według piątkowej "Rzeczpospolitej", rząd rozważa roboczo dwa warianty dopłaty do czynszu: bezpośrednie dopłaty lub ustawowe uregulowanie wysokości czynszów.

Zwolnienie z czynszu dla firm Wicepremier pytany był, czy są przewidziane rozwiązania w postaci dopłat do czynszów, szczególnie dla gastronomii. Jak powiedział, postulat partycypowania przez budżet państwa w czynszach albo wręcz ustawowego obniżenia czynszów to jeden z najczęściej wysuwanych przez środowiska biznesowe postulatów. Według piątkowej "Rzeczpospolitej", rząd rozważa roboczo dwa warianty dopłaty do czynszu: bezpośrednie dopłaty lub ustawowe uregulowanie wysokości czynszów.

ZOBACZ TAKŻE: Nowa tarcza dla firm! Zwolnienia z ZUS, pożyczki i finansowanie postojowego

Strajk przedsiębiorców w Warszawie

- To nie jest sprawa prosta, nie tylko ze względów finansowych, także ze względu na międzynarodowe zobowiązania prawne. Dlatego tę sprawę przez cały czas analizujemy i jestem w kontakcie ze wszystkimi branżami i jeden z najpilniejszych tematów konsultacji, które odbędą się jeszcze w tym tygodniu będzie dotyczył właśnie kwestii ewentualnych ułatwień, jeżeli chodzi o zapłatę za czynsz - podkreślił wicepremier i minister rozwoju.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze