Linie lotnicze Wizzair

i

Autor: Materiały prasowe Linie lotnicze Wizzair

Ranking linii lotniczych

Te linie lotnicze są najgorsze! Polacy je uwielbiają, chociaż powinni ich unikać

2023-02-28 3:28

Z badania brytyjskiej organizacji konsumenckiej Which? wynika, że Wizz Air to najgorsza linia lotnicza w Europie. Ryanair również nie jest oceniany najlepiej - przytacza euronews.com. Wiadomo również, które linie lotnicze zostały uznane za najlepsze.

Organizacja konsumencka Which? poprosiła o ocenę linii lotniczych 8 tys. brytyjskich pasażerów. Do uzyskania oceny zastosowano skonkretyzowane kryteria takie jak m.in. stosunek jakości do ceny, doświadczenia na pokładzie, obsługa klienta, opóźnienia itp.

Ranking linii lotniczych. WizzAir wypada najgorzej

Z usług węgierskich linii lotniczych WizzAir było zadowolonych jedynie 48 proc. klientów. Z badania wynika, że "przewoźnik wykonał zaledwie 56 proc. swoich lotów na czas, a prawie 2 proc. zostało odwołanych w ciągu 24 godzin od odlotu".

"Jeśli na danej trasie dostępne są alternatywne linie lotnicze, unikaj Wizz Air, ponieważ jego słabe wyniki w zakresie obsługi klienta oznaczają, że prawdopodobnie zostaniesz pozostawiony na lodzie w przypadku opóźnienia lub odwołania lotu" - skomentował Rory Boland w Which? cytowany przez "Business Insider".

Polskie linie lotnicze nieuwzględnione w rankingu

Jak wypadły pozostałe linie lotnicze? Ryanair osiągnął wynik 52 proc. Najlepsze oceny osiągnęła niemiecka Lufthansa - 57 proc. Na kolejnych pozycjach uplasowały się British Airways (56 proc.) oraz Eurowings (53 proc.).

Polskie Linie Lotnicze PLL LOT nie zostały uwzględnione w zestawieniu.

Sonda
Czy leciałaś/eś kiedykolwiek samolotem?
Pieniądze to nie wszystko Antoni Kolek
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze