PLL Lot i PKP Intercity

i

Autor: Shutterstock PLL Lot i PKP Intercity

Podwyżka cen biletów

LOT ośmieszył PKP Intercity. Już nie tylko tanie linie lotnicze są tańsze niż pociągi

2023-01-13 9:42

Podwyżka cen biletów PKP odbiła się szerokim echem w mediach. W związku z tym PLL LOT zdecydował się "rzucić rękawicę" kolejowemu przewoźnikowi. Linie lotnicze startują z promocją w ramach której oferuje w cenach niższych bądź zbliżonych do tych z oferty PKP Intercity.

Promocja PLL LOT. Ceny biletów już od 99 zł

Biuro prasowe PLL LOT poinformowało o startującej promocji. "Ruszyła styczniowa promocja Polskich Linii Lotniczych LOT. Ceny biletów zaczynają się już od 99 zł" - czytamy w komunikacie prasowym. Data rozpoczęcia promocji nie jest przypadkowa - ruszyła 11 stycznia, czyli w dniu, w którym PKP Intercity wprowadziło nowy, znacznie droższy cennik połączeń.

"Promocja obejmuje bilety zakupione w dniach 11-18 stycznia 2023 na loty odbywające się od 1 lutego do 31 maja 2023, z wyjątkiem okresu Wielkanocy i majówki. Ceny zaczynają się już od 99 zł w jedną stronę – na rejsy krajowe i od 199 zł w obie strony na rejsy europejskie" - brzmi dalsza część prasowego komunikatu PLL LOT.

"Nasza noworoczna promocja to idealna okazja do zaplanowania zarówno krótkiego ‘city-breaku’, jak i dłuższego wypoczynku, np. w słonecznym Miami czy Los Angeles. Przygotowaliśmy niezwykle atrakcyjną ofertę zarówno w ramach siatki europejskiej, jak również na Bliski Wschód, do Ameryki i do Azji. Zapraszamy wszystkich na nasze gościnne pokłady" - podkreślił członek zarządu PLL LOT ds. handlowych, Michał Fijoł cytowany przez portal rynek-lotniczy.pl.

Samolotem taniej niż pociągiem?

Kluczową zaletą biletów lotniczych jest fakt, że można je kupić ze znacznym wyprzedzeniem. Pomimo kliku promocyjnych cen w PKP Intercity - oferta PLL LOT wciąż jest bardzo konkurencyjna - zwłaszcza gdy wybieramy się w podróż bez większego bagażu.

W przypadku podróży z bagażem podręcznym na promocyjne połączenia możemy liczyć już na początku lutego. W terminach od połowy marca i w kwietniu loty za 120 złotych są dostępne niemal na każde połączenie.

  • Poznań - Warszawa - 118-160 zł (lot - 1 godz.) początek lutego/ Pociąg EIP - 175 zł
  • Wrocław - Warszawa - 119 zł od połowy lutego
  • Zielona Góra - Warszawa - 89 zł od początku lutego

Jak informuje portal rynek-lotniczy.pl  z większości portów regionalnych możemy obecnie kupić bilety LOT w cenie od 119 do 149 złotych na rejsy popołudniowe i wieczorne do Warszawy. Loty ranne i w ciągu dnia zaczynają się od 200 złotych, o ile kupimy je na datę lutową. Za realizowane wcześniej przeloty trzeba zapłacić minimum 278 złotych.

Sonda
Czy podróżujesz kolejami PKP Intercity?
Pieniądze to nie wszystko Marlena Maląg
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze