Punktualność Polaków podczas spotkań online
W 2021 roku 87 proc. badanych wyznało, że ważne jest dla nich punktualne przybycie na spotkanie. Podobnego zdania są ankietowani również bieżącego roku, 85 proc. osób twierdzi, że istotna jest punktualność, ale także pozostanie do końca na spotkaniu online.
Spotkania online na dobre wpisały się w naszą rzeczywistość. Rok temu wykonaliśmy badanie, z którego wynikało, że uczestnicy takich spotkań widzą potrzebę wprowadzenia jasnych zasad etykiety online. Po roku wróciliśmy z naszym badaniem, by sprawdzić, czy pojawiły się zmiany w podejściu uczestników spotkań online, a dzięki temu, czy powstały nowe trendy. Wnioski są jednoznaczne: ponad połowa ankietowanych widzi poprawę w zachowaniu uczestników online. Widzimy, że uczestnicy znacznie częściej skupiają się na wydarzeniach, co potwierdza, że darzą większym szacunkiem spotkania online. Jednocześnie wierzymy, że rozwiązania pomagające skrócić dystans między uczestnikami spotkań oraz poprawić jakość interakcji online, które wprowadzamy na naszej platformie, pomogły użytkownikom odnaleźć się w tej nowej rzeczywistości – komentuje dla ClickMeeting Martyna Grzegorczyk, Communications and Outreach Manager.
Polecany artykuł:
Polacy przestrzegają zasad savoir-vivre podczas spotkań online
W badaniu z 2021 roku 35 proc. ankietowanych zadeklarowało, że podczas trwającego spotkania online zajmuje się innymi sprawami np. sprzątaniem czy gotowaniem. Obecnie natomiast nastąpiła poprawa i Polacy zaczęli przestrzegać zasad savoir-vivre podczas spotkań. 69 proc. z nich przyznało, że w tym czasie wycisza urządzenia elektroniczne, które mogłyby przeszkadzać.
W badaniu wzięło udział 500 osób. 52 proc. ankietowanych stanowią kobiety, a 48 proc. mężczyźni. 28 proc. zamieszkuje miejscowości z ponad 500 tys. mieszkańcami, 41 proc. pochodzi z miast z 50-500 tys. mieszkańcami, 31 proc. jest z miast z 50 tys. mieszkańcami. Najwięcej badanych stanowią osoby między 26-40 rokiem życia (43 proc.), 13 proc. to osoby do 25 lat, 35 proc. stanowią obywatele między 41-55 rokiem życia, a najmniej (9 proc.) jest osób powyżej 55 roku życia.