TikTok z zakazem w UE

i

Autor: Shutterstock TikTok z zakazem w UE

Social media

Tik-Tok z zakazem w Unii Europejskiej. Kogo obejmują restrykcje?

2023-02-23 15:32

Od połowy marca 2023 roku Komisja Europejska zakaże używanie chińskiej aplikacji do udostępniania krótkich filmów wideo TikTok na telefonach służbowych swoich pracowników. Powodem takiej decyzji jest kwestia cyberbezpieczeństwa.

TikTok z zakazem od Komisji Europejskiej

KE odmówiła jednak podania dalszych szczegółów na temat tego, czy doszło do jakichś incydentów z udziałem TikToka mających wpływ na jej decyzję.

KE odmówiła także szczegółowych informacji, zasłaniając się wewnętrznymi kwestiami bezpieczeństwa.

Błędna decyzja KE. Rzecznik aplikacji komentuje decyzję

TikTok - cytowany przez agencję Reutera - przekazał, że jest rozczarowany decyzją Komisji, uznając ją za "błędną i opartą na fundamentalnych nieporozumieniach". "Skontaktowaliśmy się z Komisją, aby wyjaśnić sprawę i wyjaśnić, w jaki sposób chronimy dane 125 milionów ludzi w całej UE, którzy co miesiąc odwiedzają TikTok" – powiedział rzecznik.

Aplikacja TikTok. Co to takiego?

TikTok to mobilna aplikacja internetowa, której główna funkcja polega na możliwości publikowania krótkich materiałów wideo, w założeniu formą zbliżonych do teledysków muzycznych. Stworzona przez chińskie przedsiębiorstwo ByteDance we wrześniu 2016. Dostępna w kilkudziesięciu wersjach językowych.

Sonda
Masz konto na TikToku?
Pieniądze to nie wszystko Antoni Kolek
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze