Netflix

i

Autor: AP Photo/Dan Goodman Koniec ze współdzieleniem kont jeszcze w tym roku

Netflix utrudni korzystanie z platformy! I to jeszcze w tym roku

2022-05-14 6:01

Netflix planuje wprowadzić tańszy pakiet z reklamami – informuje „New York Times”. Jednocześnie platforma chce rozwiązać problem ze współdzieleniem konta przez wielu użytkowników. Zmiany mają pojawić się jeszcze w tym roku. O tym, że platforma chce wprowadzić pakiet zawierający reklamy wyświetlane pomiędzy filmami i serialami, informowaliśmy już wcześniej. Taka opcja ma być tańsza od obecnie dostępnych, choć jeszcze nie ustalono jej ceny.

Argumentami, które przekonały zarząd Netflixa, jest chęć zrobienia kroku w stronę uboższego klienta, któremu nie przeszkadza oglądanie reklam. Dodatkową motywacją ma być fakt, że konkurencyjne platformy, jak chociażby HBO Max, już oferują swoim użytkownikom taką możliwość.

Zmiany zaplanowane są na IV kw. 2022 r. Jednak nowy pakiet z reklamami to nie wszystko - Netflix chce zająć się jeszcze w najbliższych miesiącach zniwelowaniem popularnego współdzielenia kont przez osoby, które nie mieszkają ze sobą pod jednym dachem.

WIEDŹMIN: SEZON 2 Co w serialu od NETFLIX? | ESKA XD - Martyna movie #35

Pakiet Netflix

Zgodnie z regulaminem platformy, udostępnienie swojego konta jest możliwe jedynie na urządzeniach osób, które mieszkają ze sobą w jednym domu. W praktyce jednak nie tylko w Polsce, osoby decydujące się na najdroższy pakiet Netflixa dzielą go pomiędzy znajomymi czy rodzinę.

Plany zakładające utrudnienia lub nawet zakaz takiego współdzielenia kont nie są zaskoczeniem. Netflix zapowiedział już kroki w tym kierunku kilka miesięcy temu, wprowadzając zmiany na poszczególnych rynkach, jak np. konieczność potwierdzenia logowania wpisanie hasła, które wysyłane jest na adres mailowy użytkownika.

Sonda
Czy lubisz oglądać polskie produkcje na Netflix?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany