Donald Tusk

i

Autor: Paweł Jaskółka/Super Express Tusk: tylko odpowiedzialna władza, tylko tacy ludzie jak my, są w stanie uratować 500 plus

Tusk uderza w Dudę. Wypomina wysokie raty kredytów

2022-07-06 12:59

"Dziś tysiące kredytobiorców dostało z banku informację o wyższych ratach. Wszyscy ufnie i z optymizmem zacisnęli zęby" - tymi słowami Donald Tusk skomentował apel prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie inflacji. Jutro posiedzenie RPP, raty kredytów mogą znowu wzrosnąć! Jak długo Polacy będą zaciskać zęby?

Prezydent Duda o inflacji i czternastej emeryturze

Podczas spotkania z mieszkańcami powiatu lipskiego prezydent Andrzej Duda postanowił wypowiedzieć się na temat wciąż rosnącej inflacji. Zapewniał, że "polskie władze czuwają i działają", by dokonać minimalizacji inflacyjnej presji. Andrzej Duda postanowił również wyjaśnić, dlaczego pomimo szalejącej inflacji zdecydował się na podpisanie ustawy w sprawie "czternastej emerytury".

Poinformował, że czternasta emerytura, dla wielu osób będzie stanowiła "ratunek w trudnościach", ponieważ emerytury (często niewysokie) zżera inflacja. 

"Bo ja proszę państwa jestem normalny. Dlatego się zgodziłem" - podsumował prezydent.

Sławomir Dudek – Pieniądze to nie wszystko. Inflacja

Donald Tusk reaguje na apel Andrzeja Dudy

Prezydent Andrzej Duda zaapelował do obywateli, by "zacisnęli pasa i pozostali optymistami". Te słowa wyraźnie oburzyły lidera PO Donalda Tuska, który zdecydował się odnieść do nich za pośrednictwem Twittera.

"Dziś tysiące kredytobiorców dostało z banku informację o wyższych ratach. Wszyscy ufnie i z optymizmem zacisnęli zęby" - skomentował Donald Tusk. 

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze