TVP

i

Autor: Shutterstock TVP

Telewizja publiczna

TVP wyda 600 mln zł na nową siedzibę. Podpisano kontrakt

2022-08-11 9:35

Jak informują wirtualnemedia.pl przetarg na budowę nowej siedziby TVP w Warszawie wygrała Korporacja Budowlana Doraco. Według informacji portalu o wyborze ofert w 97 proc. zadecydowała cena. Konkurencyjne oferty były o kilkadziesiąt milionów droższe. Początkowo Telewizja Polska na sfinansowanie budowy zamierzała przeznaczyć maksymalnie 495,6 mln zł. Po zapoznaniu się ze złożonymi ofertami budżet został podwyższony do 606,9 mln zł. W nowej siedzibie rozlokowani będą pracownicy Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

TVP wydaje pieniądze na kolejną budowę. Nowa siedziba będzie gotowa w 2024 roku

Korporacja Budowlana Doraco realizuje już dla Telewizji Polskiej duży projekt przy ul. Woronicza. Na początku stycznia zainaugurowano tam budowę hali zdjęciowej, która będzie kosztowała ok. 150 mln zł. Doraco zostało wybrane do przeprowadzenia budowy w przetargu.

Obiekt ma zostać oddany do użytku w 2024 roku. - Hala wprowadzi nową jakość w produkcji Telewizji Polskiej, a przede wszystkim - uniezależni nas od dostawców zewnętrznych. Będziemy samowystarczalni - zapowiedział prezes TVP Jacek Kurski.

Nowa siedziba TVP w Warszawie to nie koniec inwestycji. Środki pochodzą m.in. z pieniędzy podatników

Telewizyjna Agencja Informacyjne odpowiada za realizację wszystkich treści informacyjnych i publicystycznych w TVP, na czele z TVP Info oraz „Wiadomościami”, „Panoramą” i „Teleexpressem”. Obecnie siedziba TAI mieści się w budynku przy placu Powstańców w ścisłym centrum Warszawy. Wiosną 2020 roku, zaraz po wybuchu epidemii, realizację „Teleexpressu” przeniesiono tymczasowo do siedziby TVP przy ul. Woronicza.

Na tym nie koniec inwestycji TVP, bo trwają budowy nowych siedzib jeszcze w Olsztynie, Kielcach i Gorzowie Wielkopolskim.

W ub.r. przychody Telewizji Polskiej zwiększyły się o 7,2 proc. do 3,25 mld zł, a przy wzroście kosztów operacyjnych o 21,7 proc. do 3,12 mld zł zysk netto skurczył się ze 198,32 do 3,89 mln zł. W planie finansowym na br. Telewizja Polska zapisała wzrost przychodów do 3,42 mld zł, zwiększyć mają się zarówno wpływy z reklam i sponsoringu, jak i rekompensaty abonamentowej. W górę pójdą też koszty energii i usług zewnętrznych, a ze sprzedaży obligacji skarbowych nadawca spodziewa się minimum 171 mln zł straty.

Sonda
Czy Jakimowicz powinien wylecieć z TVP?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze