Choinka i dekoracje świąteczne na Boże Narodzenie z Miloo Home. Kolekcja Elegant Glamour

i

Autor: Miloo Home, materiały prasowe Choinka i dekoracje świąteczne na Boże Narodzenie z Miloo Home. Kolekcja Elegant Glamour, w której triumfalnie powraca bogata paleta odcieni koloru niebieskiego.

Urlop między Sylwestrem, a świętami? Podpowiadamy jak wydłużyć sobie wolne

2021-12-26 19:02

Jeśli jeszcze nie wzięliście urlopy na okres pomiędzy świętami, a Sylwestrem (27-31 grudnia), to jest już raczej za późno i na ostatnia chwilę nikt go wam nie podpisze. W efekcie przerwa świąteczna jest dla nas nieco krótsza, odpoczywamy jedynie 26 i 27, który wypada w weekend, a potem dopiero 1 i 2 stycznia. Oczywiście z racji, że dni ustawowo świąteczne wypadają w weekend, będą "do odbioru", niemniej na "ferie w święta" bez urlopu nie ma co liczyć. Podpowiadamy co zrobić, żeby w przyszłym roku móc odpoczywać dłużej!

Urlop w święta. Jak zrobić sobie długie wolne?

Łączenie urlopu ze świętami ma wiele zalet. Dzięki temu robimy sobie długi okres wolnego, wykorzystując mniej dni urlopowych. W tym roku święta wypadają w weekendy, więc jeśli odbiór nie jest w bliskim terminie (np. 24 grudnia), to raczej nie opłaca się brać urlopu. W przyszłym roku możemy jednak przedłużyć sobie wolne, jeśli odpowiednio zaplanujemy urlopy. Warto zarezerwować te dni jak najszybciej jak to możliwe, żeby ubiec innych pracowników.

ZOBACZ Czy Wigilia 2021 będzie wolna od pracy? [24.12.2021]

Najbliższe plany prezesa PiS. Najpierw urlop, później...

Jakie dni wziąć wolne pod koniec przyszłego roku?

W 2022 roku 25 grudnia wypada w niedzielę, ale za to 26 grudnia w poniedziałek. Wigilia 24 grudnia jest więc w sobotę. Jeśli chcemy urlop przed świętami, będziemy musieli poświęcić na niego aż pięć dni. Nieco lepiej wygląda sytuacja związana z Sylwestrem, bo w tygodniu poprzedzającym nowy rok są cztery dni pracujące.

Noc sylwestrowa wypada z soboty na niedzielę, więc nie mamy tu dużego pola do manewru. Jednak Święto Trzech Króli 6 stycznia wypada w piątek. Oznacza to, że wykorzystując osiem dni wolnego możemy mieć aż dwutygodniowy urlop. Gdyby nie dni świąteczne, dwa tygodnie wolnego kosztowałoby nas aż dziesięć dni urlopowych.

Sonda
Bierzesz dodatkowe dni urlopowe przed świętami?

Dni świąteczne w dzień wolny. Co wtedy?

Zgodnie z art. 130 paragrafem 2 Kodeksu Pracy, każde święto, które występuje w okresie rozliczeniowym i przypadające w innym dniu niż niedziela, obniża wymiar czasu pracy o 8 godzin. W 2022 roku nie będziemy więc odbierać dnia wolnego, bo 25 grudnia i 1 stycznia wypadają w niedzielę.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze