Emerytury 2021

i

Autor: Shutterstock Emerytury 2021

UWAGA emeryci! Nowa waloryzacja rent i emerytur JESZCZE wyższa! [TABELA WALORYZACYJNA]

2020-11-22 5:57

Nowe podwyżki dla emerytów i rencistów 2021! Waloryzacja rent i emerytur w przyszłym roku, zgodnie z najnowszymi danymi, będzie jeszcze wyższa! Seniorzy będą mogli liczyć na więcej gotówki w portfelach, niż przewidywał rząd i inne instytucje. Niestety, większe podwyżki emerytur i rent wiążą się z gigantycznym wzrostem cen. Mówiąc wprost - wysoka waloryzacja wiąże się z drożyzną.

Nowa wyższa waloryzacja rent i emerytur 2021 jest możliwa. Jeszcze niedawno informowaliśmy, że rząd w wykazie prac legislacyjnych zmienił dotychczasowe założenia i podwyżki emerytur zamiast 3,84 proc. miałyby wynieść 4,16 proc. Pokrywałoby się to z wyliczeniami Narodowego Banku Polskiego, Komisji Europejskiej i ostatnimi danymi GUS, zgodnie z którymi emeryci mogliby liczyć na waloryzację 4,14 proc. Jednak galopujące ceny sprawiają, że waloryzacja rent i emerytur w przyszłym roku może być jeszcze wyższa. Według Eurostatu ostatnio zanotowana inflacja w Polsce ma wskaźnik aż 3,8 proc. rok do roku!

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Nowe emerytury od 1 grudnia 2020! ZUS zawiesza i wstrzymuje wypłaty rent i emerytur

Co to oznacza dla emerytów i rencistów? W takim przypadku waloryzacja 2021 wynosiłaby aż 4,34 proc. Najniższe emerytury wzrosłyby więc o ponad 52 złote, zaś przeciętny polski emeryt, dziś otrzymujący świadczenie emerytalne w postaci ok. 2500 złotych brutto otrzymałby podwyżkę w wysokości niemal 110 złotych. Poniżej w tabeli możecie sprawdzić, jaką emeryturę możecie dostać po waloryzacji 2021.

SPRAWDŹ TAKŻE: Zakażą KOLĘDY w te Święta! Nie będziesz mógł przyjąć księdza

Sonda
Czy uważasz, że zarobki w Polsce powinny być jawne w przypadku wszystkich - zarówno pracujących jak i emerytów i rencistow?

Niestety, choć wyższa waloryzacja rent i emerytur to dobra wiadomość, jest też druga strona medalu. Inflacja sprawia, że w Europie to właśnie w Polsce najszybciej drożeją ceny. Powoduje to, że wyższe świadczenia dla emerytów niekoniecznie zrekompensują im rosnące wydatki.

Morawiecki wprowadził nowe obostrzenia

Zobacz! Wielka Gala rozdania Złotych Laurów! BĄDŹCIE TAM Z NAMI!

Więcej na gala.superbiznes.se.pl

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze