Laugny w pobliżu Faro

i

Autor: 4435923/cc0/pixabay Laugny w pobliżu Faro

Wakacje w pandemii. Wczasowicze skracają urlopy i wracają z Faro

2021-06-08 10:10

Chociaż w Polsce liczba zachorowań na COVID-19 cały czas spada, to pandemia koronawirusa się nie skończyła. Brutalnie przypomniała o tym sytuacja w Portugalii. Faro, najbardziej wysunięty na południe dystrykt w Portugalii, wprowadza kwarantannę. Kilkadziesiąt tysięcy turystów, aby nie utknąć na kwarantannie w Portugalii, zdecydowało się przerwać urlopy i wrócić do domu.

Pandemia koronawirusa w Portugalii

Pandemia koronawirusa trwa. Kilkadziesiąt tysięcy spędzających urlopy w Portugalii turystów przerwało wczasy, aby wrócić do swojej ojczyzny w związku z obostrzeniami, jakie wejdą w życie od wtorkowego poranka. Osoby przybywające później do tego kraju będą musiały przejść 10-dniową kwarantannę.

Jak poinformowała w poniedziałek lizbońska telewizja SIC Noticias, najwięcej osób opuszcza przed czasem Algarve, popularny wśród zagranicznych turystów region Portugalii.

Stacja odnotowała, że już w sobotę i niedzielę tłumy brytyjskich urlopowiczów opuściły Portugalię, odlatując z międzynarodowego lotniska w Faro do swojej ojczyzny.

Kwarantanna w Faro

Według portugalskich mediów tylko podczas weekendu Algarve opuściło 25 tys. obywateli Wielkiej Brytanii, a kolejnych kilka tysięcy odleci do północy z poniedziałku na wtorek.

Szacuje się, że podczas weekendu niezbędne było zwiększenie liczby czarterów między południową Portugalią a Wlk. Brytanią o 100 proc.

W piątek MSZ Portugalii ogłosił, że ten kraj został wykluczony przez władze brytyjskie z tzw. zielonej listy krajów bezpiecznych epidemicznie. Londyn, jak podał portugalski resort, uzasadnił swoją decyzję pojawieniem się tzw. nepalskiego wariantu koronawirusa.

Nowy spot zachęcający do szczepienia na koronawirusa
Sonda
Czy planujesz zagraniczny wyjazd na wakacje?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze