Emeryci

i

Autor: SHUTTERSTOCK Emeryci

Emerycie, waloryzacja idzie na rekord. Takiej jeszcze nie było! [TABELA]

2021-10-01 14:20

Waloryzacja emerytur i rent 2022. Inflacja i wzrost płac pędzą w zastraszającym tempie. Inflacja zbliża się już do 6 proc., a średnie wynagrodzenie do 6 tys. zł. Oznacza to, że wzrosną też emerytury, których podwyżka zależy właśnie od tych danych. Zatem wszystko wskazuje na to, że niebawem emeryci i renciści dostaną spore podwyżki swoich świadczeń. W przyszłym roku najniższa emerytura może wzrosnąć o blisko 100 zł, a średnia nawet o 200 zł, natomiast te najwyższe świadczenia wrosną o blisko 400 zł.

Waloryzacja rent i emerytur 2022

Waloryzacja rent i emerytur 2022 idzie na rekord i będzie o wiele większa niż przewidywano. Seniorów czeka gigantyczna waloryzacja rent i emerytur! Najnowsze prognozy wskaźnika waloryzacji osiągnęły już rekordowy poziom 7,7 proc. Dla porównania w tym roku wskaźnik marcowej waloryzacji wyniósł 4,24 proc. Zatem wyraźnie widać wzrost. Dlaczego tak się dzieje? Wpływ na to mają najwyższa od 20 lat inflacja na poziomie 5,8 proc. oraz rekordowy wzrost płac na poziomie 9,5 proc. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego średnie krajowe wynagrodzenie w sierpniu tego roku wyniosło 5843,75 zł. Te dane mają kluczowe znaczenie dla waloryzacji rent i emerytur.

ZOBACZ: 14. emerytury. ZUS ma złe wiadomości dla emerytów!

EKG 2021: Gertruda Uścińska. Prezes ZUS wprost: Czy będziemy harować do śmierci?

Zatem drodzy seniorzy, szykujcie się na podwyżki swoich świadczeń! Zgodnie z najnowszymi wskaźnikami waloryzacyjnymi najniższa emerytura może wzrosnąć o blisko 100 zł miesięcznie, a średnia nawet o ok. 200 zł miesięcznie. Najwięcej zyskają bogatsi emeryci, których świadczenie może podskoczyć o 400 czy 500 zł miesięcznie. W skali roku to wzrost świadczenia odpowiednio o ok. 1,2 tys. zł, 2,4 tys. zł i 4,8 tys. zł. Do tego jeszcze należy doliczyć trzynastą emeryturę wypłacaną seniorom każdego roku. Przypominamy, że w listopadzie tego roku roku seniorzy otrzymają od państwa jeszcze ekstra czternastą emeryturę.

Sonda
Czy uważasz, że w Polsce można przeżyć za minimalną krajową emeryturę?
Najnowsze