awaria internetu w Orange

i

Autor: Shutterstock; Archiwum prywatne

Co się stało?

Wielka awaria Orange. Nie działa internet i sieć komórkowa

2023-09-26 15:55

Użytkownicy sieci Orange zgłaszają awarię. Najwięcej zgłoszeń dotyczy problemów z dostępem do internetu stacjonarnego. Problemy pojawiły się we wtorek 26 września ok. godz. 12. Biuro prasowe Orange potwierdziło Business Insiderowi, że firma walczyła z awarią. Przekonuje, że już została ona opanowana.

Wielka awaria Orange

Informacje o awarii Orange pojawiły się w serwisie downdetector.pl. Użytkownicy zgłaszali, że nie działa internet stacjonarny, mobilny i sieć komórkowa. Już przed godz. 13:00  w serwisie  pojawiło się ok. 1,2 tys. zgłoszeń dotyczących awarii Orange. Problemy wystąpiły przede wszystkim w dużych miastach, ale mapa awarii Orange sugeruje, że problemy sieci mają miejsce w całym kraju. Najwięcej zgłoszeń dotyczących problemów z funkcjonowaniem Orange dotyczy internetu stacjonarnego. Użytkownicy korzystający z usług tego operatora nie mogą połączyć się z żadną stroną. Ponadto nie działa internet mobilny Orange i sieć komórkowa. Oznacza to, że niemożliwe lub utrudnione na skutek awarii jest przeglądanie sieci na telefonie. Mogą też występować trudności w odbieraniu i wysyłaniu SMS-ów.

Orange – awaria została usunięta

Z aktualizowanych w serwisie downdetector.pl informacji wynika, że awaria Orange już nie występuje. Przestały napływać kolejne zgłoszenia dotyczące trudności z funkcjonowaniem kluczowych usług. Biuro prasowe Orange potwierdziło Business Insiderowi, że firma walczyła z awarią. Przekonuje, że już została ona opanowana. Jak dowiaduje się Business Insider, kłopoty dotyczyły przede wszystkim Warszawy. Internetu stacjonarnego mogło nie mieć ok. 100 tys. osób.

QUIZ: Piękne banknoty w PRL-u! Pamiętasz, kto na nich był?

Pytanie 1 z 10
Na banknot 5-złotowy z 1948 r. mówiono w PRL:
Forum Ekonomiczne w Karpaczu 2023 Piotr Daniluk
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze