pit awaria

i

Autor: Shutterstock pit awaria

e-Urząd Skarbowy

Wielkie kłopoty z usługą e-PiT! Polacy nie mogą rozliczyć podatku

2023-02-15 9:49

Występują utrudnienia w e-Urzędzie Skarbowym. Część użytkowników może mieć kłopot z zalogowaniem się lub korzystaniem z usług. Nasz zespół IT pracuje nad tym, aby wszystko jak najszybciej wróciło do normy - przekazało w nocy z wtorku na środę Ministerstwo Finansów.

Utrudnienia w e-Urzędzie Skarbowym

W środę, 15 lutego, rozpoczął się okres rozliczeń PIT za 2022 rok, który potrwa do 2 maja. Dostęp do usługi Twój e-PIT możliwy jest wyłącznie w e-Urzędzie Skarbowym (e-US) na stronie podatki.gov.pl. Zalogować można się Profilem Zaufanym (PZ), e-Dowodem, poprzez bankowość elektroniczną, aplikację mObywatel lub podając dane podatkowe. Jak poinformowało na Twitterze Ministerstwo Finansów występują utrudnienia w e-Urzędzie Skarbowym. "Część użytkowników może mieć kłopot z zalogowaniem się lub korzystaniem z usług. Nasz zespół IT pracuje nad tym, aby wszystko jak najszybciej wróciło do normy. Przepraszamy za utrudnienia" - przekazał resort.

W ramach usługi Twój e-PIT udostępnione są zeznania podatkowe PIT-37 i PIT-38, które są najczęściej wypełniane; ponadto - PIT-28 oraz PIT-36 z wyłączeniem przychodów z działalności gospodarczej i działów specjalnych produkcji rolnej oraz oświadczenie PIT-OP o przekazaniu 1,5 proc. podatku organizacji pożytku publicznego. Dodatkowo nowością jest PIT-DZ - informacja o danych dzieci uprawniających do ulgi dla rodzin 4+. Jeżeli podatnik nie złoży samodzielnie zeznania PIT-37 i PIT-38 za 2022 r., do 2 maja br. (30 kwietnia to niedziela), zostanie ono automatycznie zaakceptowane.

Sonda
Czy regularnie opłacasz swoje rachunki?
Pieniądze to nie wszystko - Grzegorz Puda

Premier Morawiecki PAJACUJE? Ekonomista nie przebiera w słowach!

Posłuchaj rozmowy z byłym członkiem RPP!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze