Tornister Pełen Uśmiechów

i

Autor: brak danych Od 1 lipca można już składać wnioski w programie "Dobry Start"

Wnioski o 300 plus można składać już 1 lipca! Dla kogo pieniądze z programu "Dobry Start"?

2022-06-28 11:47

W piątek, 1 lipca rozpocznie się nabór wniosków do tegorocznej edycji programu "Dobry start". Chodzi o 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego uczącego się dziecka. Rządowy program „Dobry Start” to 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Jak złożyć wniosek o świadczenie 300 plus? Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej zapewnia, że wszystkie rodziny, w których są dzieci uczące się, otrzymają świadczenie - bez względu na dochód. Wsparcie finansowe ma otrzymać 4,4 miliona uczniów.

300 plus. Kiedy i jak złożyć wniosek?

Tegoroczny nabór wniosków o świadczenie 300 plus, czyli do programu "Dobry start" ruszy w piątek, 1 lipca i potrwa do 30 listopada 2022. Wniosek można złożyć przez bankowość elektroniczną, PUE ZUS oraz portal Emp@tia MRiPS. Tak zwana wyprawka szkolna przysługuje na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7. do 20. roku życia, a w przypadku osób z niepełnosprawnościami – do 24. roku życia.

Co to jest świadczenie 300 plus?

W ramach programu rodzice - bez względu na dochody - mogą otrzymać jednorazowo 300 zł. 300 plus to świadczenie przysługujące na dzieci uczące się np. na zakup podręczników, zeszytów, sprzętów potrzebnych uczniom oraz pozostałego wyposażenia niezbędnego dzieciom uczącym się w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych oraz innych placówkach edukacyjnych.

Jak złożyć wniosek o 300 plus z programu "Dobry Start"?

Wniosek o świadczenie 300 plus można złożyć na trzy sposoby:

  • przez bankowość elektroniczną,
  • PUE ZUS
  • oraz portal Emp@tia MRiPS.

Środki z programu "Dobry Start" będzie przyznawał i wypłacał Zakład Ubezpieczeń Społecznych. ZUS wypłaci świadczenie na konto bankowe wskazane we wniosku. Decyzje oraz wszelkie zawiadomienia będą przekazywane w formie elektronicznej.

Pieniądze to nie wszystko. Barbara Socha

Według danych Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, każdego roku z "Dobrego startu" korzysta ok. 4,4 mln dzieci. Łączna kwota wsparcia w latach 2018-2022 wyniesie ok. 6,65 mld zł.

Sonda
Pobierasz pieniądze ze świadczeń 500 plus i "Dobry start"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze