ukraińska fasola

i

Autor: Twitter/@OlKubrakov

Incydent w Dorohusku

Wysypano ukraińską fasolę na granicy. Wicepremier Ukrainy: to dywersja

2024-02-24 14:34

Wicepremier i minister infrastruktury Ukrainy Ołeksandr Kubrakov wstawił na X (dawniej Twitter) zdjęcie rozsypanej z wagonu ukraińskiej fasoli. Jak napisał, doszło do akcji "dywersyjnej". Zdaniem ministra sprawca "nie chcą zwycięstwa Ukrainy".

Rozsypaną fasolę z Ukrainy. Ukraiński wicepremier: to dywersja

- Kolejna dywersja na polskiej stacji kolejowej w Dorohusku. O 9 rano nieznani sprawcy uszkodzili wagon z fasolą. Dziś mijają dokładnie dwa lata od początku rosyjskiej Agresji na pełną skalę. Ukraina walczy i może przetrać między innymi dzięki rolnictwu. Ci, którzy dopuścili się tej zbrodni nie chcą zwycięstwa Ukrainy - napisał na X Ołeksandr Kubrakow.

Nie jest to pierwszy tego typu incydent na granicy. We wtorek 20 lutego grupa protestujących rolników na przejściu granicznym w Medyce przeszła do torowiska. Jak podaje policja, przebywali tam kilka minut i później po rozmowie z funkcjonariuszami się oddalili. Policjanci zastali później została niewielka ilość wysypanego zboża. Należy jednak podkreślić, że w tym przypadku nie wiadomo, kto odpowiada za zniszczenie transportu.

Incydent w Dorohusku

Nie jest to pierwsza tego typu sytuacja w Dorohusku. W piątek 23 lutego policja sprawdzała zgłoszenie dotyczące wysypania rzepaku z pociągu jadącego z Ukrainy do Polski. Z kolei Prokuratura Rejonowa w Chełmie bada 

- Powiem tylko tyle, że (popełniane) bezkarnie zbrodnie zawsze powracają (do sprawców). Niezależnie od tego, czy jest to agresja militarna, czy zniszczone zboże. Przestępcy muszą zostać ukarani, aby inni nie mieli pokusy, by powtarzać (ich czyny) - pisał Kubrakow.

Pieniądze to nie wszystko - Artur Soboń

Quiz PRL. Jak dobrze pamiętasz serial "Czterdziestolatek"?

Pytanie 1 z 10
Serial rozpoczyna się w dniu których urodzin głównego bohatera Stefana Karwowskiego (Andrzej Kopiczyński)::
Kulisy serialu Czterdziestolatek

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze