Pies i kot

i

Autor: mariamza/CC0/pixabay.com

Za domowego pupila musisz SŁONO zapłacić! Zwierzęta drożeją przez pandemię

2020-12-08 15:15

Zwierzęta to nowy bitcoin? Z powodu pandemii koronawirusa poczciwe czworonogi nabierają wartości. Skok cen psów i kotów jest tak imponujący, że niektórzy żartobliwie porównują domowe zwierzęta do aktywów finansowych, w które inwestuje się, aby oszczędzać, lub po jakimś czasie odsprzedać z zyskiem.

Pandemia koronawirusa zatrzęsła rynkami finansowymi. Bitcoin, najpopularniejsza kryptowaluta na świecie, od początku roku zyskał na wartości 170 proc. Porównywalny skok ceny ponotował Yorkshire terrier w Wielkiej Brytanii. Jak zwraca uwagę "Rzeczpospolita" to wyraźny trend. W górę lecą ceny psów, kotów a nawet królików.

- W momencie, gdy społeczeństwo musi zachować dystans, wiele osób pracuje zdalnie i zaczyna doskwierać samotność, znacznie więcej ludzi decyduje się na zakup zwierzaka. Słowa te potwierdzają dane platformy Pets4Homes, która pomaga w przygarnianiu psów ze schronisk. W miesiącach kwiecień-maj oraz w momencie ponownego wdrożenia obostrzeń po wakacjach na jedno zwierzę przypadało 400 kupujących, podczas gdy zazwyczaj liczba ta jest o połowę mniejsza - wyjaśnia gazeta.

ZOBACZ TEŻ: Koronawirus. Ludzie ZWARIOWALI i chcą USYPIAĆ zwierzęta!

Najstarszy i jedyny w swoim rodzaju śmigłowiec polski przeszedł gruntowny remont

Zjawisko jest tak zaskakujące, że w swoich analizach uwzględnił je nawet mBank. - +28,1% r/r - inflacja cen zwierząt domowych. Tymczasem te w schroniskach są za darm. - skomentowali przedstawiciele banku.

Również w Polsce Polacy rzucili się na czworonożnych towarzyszy kwarantanny. Ceny wzrosły o ok. 30 proc. Pies z hodowli kosztuje nawet 20 tys. zł a kot bengalski 14 tys. zł. Jak ustalił Money.pl schroniska podczas pandemii pustoszały, a hodowle przeżywały oblężenie. Wszystko dlatego, że w domu potrzebujemy towarzystwa. Dodatkowo, wiele osób wreszcie ma czas, żeby zajmować się czworonogami, które dodatkowo są świetnym argumentem za tym, żeby wyjść na spacer.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze