kobieta telefon kobieta

i

Autor: Gundula Vogel - Pixabay Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Rząd sprawdzi emeryturę, mieszkanie, gdzie pracujesz lub dlaczego nie pracujesz? Za odmowę grozi kara

2021-03-12 16:21

Już 1 kwietnia ruszy Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Udział w spisie jest obowiązkowy. Za odmowę grozi wysoka kara. Główny Urząd Statystyczny właśnie opublikował ankietę, jaką trzeba będzie wypełnić. Pytania zaskakują. Urzędników interesuje między innymi, z kim mieszkasz, czy pracujesz, a jeśli nie, to dlaczego? To tylko minimalna część pytań, na jakie przyjdzie wszystkim dorosłym odpowiedzieć.

Spis Powszechny Ludności i Mieszkań rusza 1 kwietnia. Główny Urząd Statystyczny właśnie opublikował ankietę z pytaniami, na które trzeba będzie odpowiadać. Niektóre pytania zaskakują. Co znajduje się w ankiecie? Pytania podzielono na kilka kategorii. Mamy tu m.in. dane osobowe, ustalanie adresu zamieszkania, osoby w mieszkaniu, osoby przebywające poza granicami, kwestionariusz mieszkania, ale i relacje rodzinne czy kwestionariusz okresowy emigranta krótkookresowego i długookresowego. Przy niektórych pytaniach trzeba wykazać się doskonałą pamięcią. Urzędnicy pytają, Gdzie Pan(i) mieszkał(a) rok temu (31 marca 2020 r.)? Zatem trzeba sobie przypomnieć. Zaskoczyć mogą też pytania o stan cywilny osoby, z którą żyjemy. I tak na przykład na pytanie dotyczące życia w niesformalizowanym związku padają takie oto odpowiedzi: a),tak, b) wspólnie mieszkamy i prowadzimy gospodarstwo domowe, c)tak, ale mieszkamy oddzielnie, d)nie, e)nie chcę odpowiadać na to pytanie i f) nie mam żadnej wiedzy na ten temat. W ankiecie jest też sporo pytań na temat zarobków. Jeśli ktoś w danym czasie nie miał pracy, to musi się z tego ostro tłumaczyć. Zatem tak rząd sprawdzi dane o Polakach i będzie miał pełny obraz społeczeństwa. Ankiety można wypełniać on-line, telefonicznie lub stacjonarnie po umówieniu się z rachmistrzem spisowym. 

WAŻNE: Taka kara grozi za odmowę udziału w spisie

Niezapomniani. Tak wygląda grób Henryka Bisty
Sonda
Czy rozglądasz się za własnym mieszkaniem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany