Zakaz handlu

i

Autor: EAST NEWS

Niedziele handlowe

Zakaz handlu w niedzielę. Czy w tę niedzielę [26.03.2023] sklepy będą otwarte?

2023-03-25 6:33

Niedziele handlowe 2023. Czy w niedzielę 26 marca roku czynne będą takie sklepy jak Lidl, Biedronka i wszystkie sklepy i punkty usługowe w galeriach handlowych? Czy niedziela 26 marca 2023 roku jest niedzielą, w którą to nie obowiązuje zakaz handlu? Zobacz, gdzie zrobisz zakupy w najbliższą niedzielę. Warto zwrócić uwagę na to, że zbliżamy się do świąt wielkanocnych. W tym okresie ruch w sklepach rośnie i zapewne wielu konsumentom przydałyby się dodatkowe dni na przedświąteczne zakupy.

Czy w niedzielę 26 marca 2023 sklepy są otwarte?

Niedziele handlowe 2023. W Polsce wiele osób tygodniowe zakupy robi w w weekendy. Warto wspomnieć, że przed nami Wielkanoc i Polacy powoli szykują się do świąt. W dobie wielkiej drożyzny, rekordowej inflacji wielu śledzi handlowe promocje w takich sklepach jak Lid, Biedronka czy Kaufland i dokładnie planuje świąteczne zakupy. Niestety, nie wszyscy mają na nie czas w tygodniu. Konsumenci zadają sobie pytanie: czy ta niedziela 26 marca 2023 roku będzie niedzielą handlową? Czy w tę niedzielę zrobimy zakupy w takich sklepach jak Lidl, Biedronka, Kaufland, Dino, Netto, Carrefour? Czy 26 marca 2023 roku czynne są galerie handlowe i wszystkie zlokalizowane w nich sklepy, kina, kręgielnie? Niestety, według harmonogramu niedziel handlowych na niedzielne zakupy przyjdzie nam dosłownie chwilę poczekać.

W niedzielę 26 marca zamknięte będą takie sklepy jak Lidl, Biedronka czy Dino. Jak zatem będzie wyglądał handlowy kalendarz w 2023 roku? Oto niedziele handlowe, które jeszcze są przed nami:

  • 2 kwietnia
  • 30 kwietnia
  • 25 czerwca
  • 27 sierpnia
  • 17 grudnia
  • 24 grudnia

Przypomnijmy, zakaz handlu w niedziele w Polsce został wprowadzony w 2018 roku. Początkowo zakaz handlu obejmował sieci handlowe tylko w wybrane niedziele. Od 2020 roku sytuacja jest odwrotna. W 2023 roku w kalendarzu znajduje się tylko 7 niedziel handlowych. Wtedy to czynne mogą być m.in. supermarkety, hipermarkety, dyskonty. W pozostałe tylko małe osiedlowe sklepiki i sklepy na stacjach benzynowych.

Sonda
Robisz zakupy w niedziele handlowe?
Pieniądze to nie wszystko Witold Orłowski
Najnowsze