Zbigniew Stonoga poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania [AUDIO]

i

Autor: zdj. Wikipedia/wSensie.tv Zbigniew Stonoga

Zbigniew Stonoga ujęty w Holandii. Grozi mu 15 lat więzienia. Czy teraz ujawni prawdę?

2021-01-08 9:39

Zbigniew Stonoga zatrzymany w Holandii. Kontrowersyjny przedsiębiorca szukał azylu w Norwegii, ale ostatecznie został zatrzymany w holenderskiej miejscowości Dordrecht. Śledczy trafili na trop poszukiwanego europejskim nakazem aresztowania dzięki jego aktywności w mediach społecznościowych - informuje serwis Niezależna.pl.

Zbigniew Stonoga wnioskował do norweskiego rządu o azyl polityczny, twierdząc, że w Polsce jest ścigany przez rząd, na podstawie sfałszowanych oskarżeń. Miało to miejsce po tym jak biznesmen wyszedł z aresztu śledczego za poręczeniem 400 tys. zł. Jednak jego poręczenia majątkowe przepadły. - Na początku października Sąd Apelacyjny w Łodzi prawomocnie zwolnił Zbigniewa Stonoga z tajemnicy dziennikarskiej. Sprawa dotyczyła homoseksualisty, który popełnił samobójstwo po tym, jak Stonoga upublicznił nagranie z nim w sieci. Biznesmen miał zostać w tej sprawie przesłuchany - podaje niezalezna.pl. Jednak nie czekał na przesłuchania i uciekł za granicę.

Nie dane było zamieszkać mu w Skandynawii i musiał opuścić Norwegię. Co grozi biznesmenowi? Sąd Okręgowy w Lublinie wydał Europejski Nakaz Aresztowania, a wcześniej lubelska Prokuratura Regionalna wydała za Stonogą list gończy. Przeciwko niemu prowadzone są prokuratorskie postępowania, w których biznesmen podejrzany jest o oszustwa podczas prowadzenia działalności charytatywnej.

Nowe emerytury! ZUS przyznaje wyższą emeryturę. Dla kogo dodatkowe pieniądze?

Skandaliczne urodziny Andrzeja Piasecznego

Teraz Zbigniewowi Stonodze grozi kara do 15 lat więzienia. Zatrzymany przedsiębiorca twierdzi, że jest w Polsce prześladowany, a jego rodzina kryminalizowana. Prokuratura Krajowa odpowiada, że "przestępca ten w ciągu ostatnich 20 lat był skazany 28 razy" m.in. za oszustwa, zniesławienia i znieważenia - podaje PAP.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze