Szpital

i

Autor: Thinkstockphotos.com

Zbliża się Kongres Wyzwań Zdrowotnych. Dyskusja o przyszłości opieki medycznej

2019-02-19 7:43

Po raz czwarty przedstawiciele branży medycznej spotkają się na Kongresie Wyzwań Zdrowotnych. W dniach 7-8 marca 2019 roku 400 prelegentów weźmie udział w 60 debatach o wyzwaniach stojących przed systemami ochrony zdrowia.

IV Kongres Wyzwań Zdrowotnych, bezprecedensowe w skali Europy forum dyskusji, upłynie pod znakiem najważniejszych zagadnień związanych z ochroną zdrowia. Uczestnicy odpowiedzą na pytania kto powinien decydować o zarobkach lekarzy, pielęgniarek i innych pracowników oraz jakie są efekty ustawowej regulacji dotyczącej najniższego wynagrodzenia. Łącznie podczas wydarzenia przewidziano 60 sesji, które odbędą się w pięciu blokach tematycznych: polityka zdrowotna, finanse i zarządzanie, terapie, nowe technologie w medycynie oraz edukacja.

Nowe technologie dla serca

– IV Kongres Wyzwań Zdrowotnych to dwa dni dyskusji o najważniejszych wyzwaniach, przed jakimi na co dzień stają zarówno osoby zawodowo związane z ochroną zdrowia w Polsce, jak i pacjenci. Tegoroczna edycja przyniesie nowości. Kongresowi po raz pierwszy towarzyszyć będzie Konferencja Nowe Technologie w Schorzeniach Sercowo-Naczyniowych (NTEC), a także Konkurs Start-Up-Med, mający na celu wyróżnienie autorów nowatorskich rozwiązań w medycynie – zapowiada Wojciech Kuta, redaktor naczelny portalu i magazynu „Rynek Zdrowia".

Wydarzeniem towarzyszącym Kongresowi będzie Konferencja Nowe Technologie w Schorzeniach Sercowo-Naczyniowych (NTEC), podczas której spotkają się naukowcy, przedstawiciele branży medycznej oraz biznesu. NTEC będzie okazją do zapoznania się z technologicznymi nowościami stosowanymi w kardiologii.

Medyczne Start-Upy

Kolejny warty uwagi punkt to kierowany do kreatywnych autorów innowacji konkurs Start-Up-Med. Do konkursu kwalifikowane są projekty związane z technologiami medycznymi, ułatwiającymi funkcjonowanie opieki zdrowotnej. Chodzi tu zarówno o leki, inne wyroby medyczne czy rozwiązania z zakresu diagnostyki i technologii teleinformatycznych.

Podczas katowickiego spotkania rozstrzygnięta zostanie także konkursu „Zdrowy Samorząd”. Wyłonione zostaną jednostki samorządu terytorialnego, które są szczególnie zasłużone dla ochrony zdrowia. Pod uwagę brane są działania, dzięki którym promowane były zachowania prozdrowotne, edukacja zdrowotna oraz profilaktyka.

Leczenie boreliozy

– Czwarta już edycja Kongresu Wyzwań Zdrowotnych będzie okazją do dyskusji na tematy, które dość rzadko trafiają do programów konferencji czy kongresów dotyczących ochrony zdrowia. Jednym z takich tematów jest leczenie boreliozy – jakie powinny być cykle terapeutyczne w tym schorzeniu, jak długo i jaką farmakoterapię stosować u pacjentów z boreliozą? – mówi prof. Violetta Skrzypulec-Plinta, prorektor ds. rozwoju i promocji uczelni Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Organizatorem Kongresu Wyzwań Zdrowotnych jest Grupa PTWP, wydawca m.in. magazynu Rynek Zdrowia i portalu rynekzdrowia.pl. W poprzedniej edycji uczestniczyło ok. 3 tys. osób. Wydarzenie odbędzie się w dniach 7-8 marca 2019 roku w Katowicach.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze