Podwyżki za prąd w 2021

i

Autor: Pixabay

Zmiana ceny prądu 2021. Prezes URE zatwierdził ważną taryfę dużego operatora

2021-01-05 17:40

Prezes URE zatwierdził taryfę na dystrybucję energii elektrycznej jednemu z największych operatorów systemów dystrybucyjnych w Polsce. Zatem wiadomo już, z jakimi podwyżkami mogą liczyć się klienci formy innogy Stoen Energia.

Podwyżki cen prądy w 2021 roku są nieuniknione. Właśnie prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził taryfę na dystrybucję energii elektrycznej jednemu z największych operatorów systemów dystrybucyjnych w Polsce. Zatem wiadomo już, z jakimi podwyżkami mogą liczyć się klienci formy innogy Stoen Energia. Zmiana stawek własnych w taryfie innogy Stoen Operator wyniesie średnio 1,8 proc. dla wszystkich grup odbiorców. A niecałe 1,4 proc. dla odbiorców w gospodarstwach domowych w grupie G11, czyli tak zwanego przeciętnego Kowalskiego. Jak tego byłoby mało, to od tego roku operatorzy pobierają także od odbiorców energii tzw. opłatę mocową. Zatem jeśli dołączymy jeszcze do tego właśnie tę opłatę, to średnio rachunek może pójść w górę nawet o 29 proc., a w przypadku gospodarstw domowych z Grupy 11 szacuje się wzrost o 22,4 proc. W praktyce oznacza to tyle, że rachunek za prąd będzie wyższy o około 7, 5 zł. miesięcznie.

To na razie zatwierdzone stawki jednej firmy. W kolejce na decyzję prezesa Urzędu Regulacji Energetyki czekają jeszcze cztery duże firmy na rynku dystrybutorów energii w naszym kraju. 

Brexit. Zmiany w przepisach dla podróżnych
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze