Zmiany w 300 plus 2021. Nowy sposób składania wniosków

i

Autor: pexels Zmiany w 300 plus 2021. Nowy sposób składania wniosków

Nowe 500 plus! Tego nie można przegapić, bo straci się pieniądze na dziecko

2021-03-29 8:13

Nowe 500 plus. 1 kwietnia rozpocznie się nabór wniosków o 500 plus drogą tradycyjną, jednak ze względów bezpieczeństwa zachęcam do korzystania z drogi elektronicznej, czyli bankowości elektronicznej, portalu Empatia oraz PUE ZUS – mówi PAP minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Zmiany w 500 plus. Rusza nabór wniosków

Od 1 lutego rodzice mogą składać wnioski o świadczenie 500 plus na nowy okres świadczeniowy przez internet. Od 1 kwietnia będzie to możliwe także drogą tradycyjną, czyli poprzez wizytę w urzędzie lub za pośrednictwem poczty. Szefowa MRiPS zwróciła uwagę, że sytuacja epidemiczna w kraju jest trudna, dlatego zwróciła się z apelem do tych rodziców i opiekunów, którzy nie złożyli jeszcze wniosku o świadczenie w ramach programu "Rodzina 500 plus". - Już wkrótce, bo 1 kwietnia, rozpocznie się nabór wniosków drogą tradycyjną. Ze względów bezpieczeństwa zachęcam jednak do korzystania z drogi elektronicznej, czyli bankowości elektronicznej, portalu Empatia oraz PUE ZUS. To naprawdę prosta i intuicyjna procedura, która nie tylko usprawni cały proces, ale przede wszystkim zagwarantuje bezpieczeństwo, które jest absolutnie bezcenne - podkreśliła minister.

Koniec dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Znamy ostateczny termin wypłaty

Kiedy skończy się pandemia? Doktor Grzesiowski odpowiada
Sonda
Czy pobierasz 500 plus na dziecko/dzieci?

Przypomniała, że w tym roku konieczne jest złożenie wniosku o świadczenie wychowawcze. - W związku ze zmianami z ustalaniem okresu świadczeniowego, w ubiegłym roku rodzice nie musieli tego robić. Natomiast tylko złożenie wniosku do końca czerwca 2021 r. gwarantuje, że świadczenie wychowawcze zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca - wskazała Maląg.

500 plus przysługuje od narodzin dziecka aż do ukończenia przez nie 18 lat. Świadczenie obejmuje zarówno dzieci przebywające w rodzinach, jak i w pieczy zastępczej.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze