Konferencja premiera i ministra zdrowia 02.06.2021. O której? Informacja o obostrzeniach. Mateusz Morawiecki ogłosi znoszenie obostrzeń i plan na czerwiec

i

Autor: Adam Guz/KPRM Zdjęcie poglądowe

Zmiany w obostrzeniach na wakacje. Premier OSTRZEGA! "Pandemia niestety się nie zakończyła"

2021-06-10 16:14

Zmiany w obostrzeniach na wakacje. Czekają nas kolejne zmiany. Premier Mateusz Morawiecki i Minister Zdrowia Adam Niedzielski zdradzają szczegóły. "Pandemia niestety się nie zakończyła" - powiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej szef rządu. Sprawdź nowe obostrzenia.

Zmiany w obostrzeniach. Rząd, zgodnie z zapowiedziami, zorganizował konferencję w sprawie zmian w obostrzeniach w najbliższym czasie. Podczas spotkania premier mówił, że coraz więcej osób przyjmuje drugą dawkę szczepień, a łączna liczba szczepień to ponad 23 miliony, z czego "14 milionów osób zaszczepionych albo jedną, albo dwoma dawkami". Ostateczne pozbywanie się wszystkich obostrzeń, dodał, będzie uzależnione od liczby osób zaszczepionych.

- Już od 13 czerwca chcemy wprowadzić nowe zmiany w obostrzeniach, a od 26 czerwca kolejne zmiany na okres wakacyjny. W najbliższych dniach otworzymy PGE Narodowy dla strefy kibica na EURO 2020 - mówił podczas dzisiejszego wystąpienia premier Mateusz Morawiecki. Co się zmieni?

ZOBACZ: Jacek Sasin: Musimy zmierzyć się z "potworem"

Zmiany w obostrzeniach

Wszystkie limity, o które zapowiada rząd nie będą obowiązywały osób zaszczepionych.

"W najbliższych dniach otworzymy Stadion Narodowy dla strefy kibica, bo rozpoczynają się Mistrzostwa Europy, których Polska jest częścią, oby jak najdłużej" - powiedział premier. "Chcemy wspólnie móc się cieszyć utrzymując dyscyplinę sanitarną, ale strefa kibica na stadionie narodowym będzie otwarta" - dodał. "Od 26 czerwca łagodzimy obostrzenia na czas wakacji" - mówił Morawiecki. Targi i konferencje będą mogły zaprosić większą liczbę gości. Wydarzenia sportowe i koncerty będą się mogły odbywać z 50 proc. obłożeniem miejsc.

Pełna lista nowych obostrzeń:

  • Siłownie, kluby fitness, kasyna, obiekty handlowe, placówki pocztowe, biblioteki, targi, konferencje, wystawy i sale zabaw – nowy limit uczestników – 1 osoba na 10 m².
  • Kościoły – zajęte będzie mogło być 50 proc. miejsc.
  • Dyskoteki – maksymalnie 150 osób.
  • Imprezy i spotkania organizowane na świeżym powietrzu, w lokalu lub w wydzielonej strefie gastronomicznej - bez zmian, maksymalnie 150 osób, Zgromadzenia - maksymalnie 150 osób.
  • Transport – 100 proc. obłożenia. Pasażerowie powinni mieć maseczki zakrywające usta i nos.
  • Wesołe miasteczka – maksymalnie 75 proc. obłożenia.
  • Kina i teatry - maksymalnie 75 proc. obłożenia.
  • Hotele - maksymalnie 75 proc. zajętych pokoi. Limit nie dotyczy zorganizowanych grup dzieci i młodzieży poniżej 12 roku życia.
  • Restauracje – maksymalnie 75 proc. obłożenia.
  • Widownia na obiektach sportowych – maksymalnie 50 proc. obłożenia.

- W hotelach i obiektach wypoczynkowych zwiększamy limit zajętych miejsc do 75 proc. Do tego limitu nie będą wliczane dzieci do 12 roku życia. Jak mówił premier, dzięki temu rząd chce zachęcić do wysyłania dzieci na wyjazdy wakacyjne. One także potrzebują oddechu.

- Pandemia niestety się nie zakończyła. Mamy wciąż do czynienia z niebezpiecznymi mutacjami. Proszę o przestrzeganie zasad sanitarnych i szczepienie się, ponieważ coraz więcej krajów Europy wdraża certyfikacje umożliwiającą łatwiejsze przemieszczanie się - ostrzegł podczas konferencji szef rządu.

SPRAWDŹ: Zbigniew Jagiełło ma już nową pracę. Został powołany do rady nadzorczej

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze