Hotele otwarte. Jakie zasady?

i

Autor: Pixaby Luzowanie obostrzeń. Co z hotelami? Sprawdź limity

Luzowanie obostrzeń na wakacje. Jak będą działać hotele? Sprawdź limity

2021-06-10 16:52

Luzowanie obostrzeń na wakacje. Harmonogram zmian w obostrzeniach w czasie wakacji przedstawili na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski. Znajdują się w nim m.in. ważne zmiany dotyczące działalności hoteli i obiektów wypoczynkowych. Czy nowe limity będą dotyczyły osób zaszczepionych?

Zmiany w obostrzeniach. Rząd, zgodnie z zapowiedziami, zorganizował konferencję w sprawie zmian w obostrzeniach w najbliższym czasie. Spragnieni wypoczynku Polacy czekali z utęsknieniem na informację, kiedy w pełni będą dostępne hotele i obiekty wypoczynkowe. Już 26 czerwca rząd zniesie część obostrzeń dotyczących m.in. usług hotelarskich. Sprawdź, co się zmieni.

ZOBACZ: Zmiany w obostrzeniach na wakacje. Premier OSTRZEGA! "Pandemia niestety się nie zakończyła"

Zmiany w hotelach

- Od 26 czerwca w hotelach i obiektach wypoczynkowych limit zajętych pokoi będzie wynosić 75 proc. Nie będą do niego włączane dzieci do 12. roku życia - powiedział premier Mateusz Morawiecki w trakcie konferencji prasowej. Co ważne, to samo dotyczy osób zaszczepionych.De facto to właśnie od tempa szczepień zależeć będzie zakres możliwości korzystania z hoteli, koncertów czy teatrów i kin - oznajmił premier. To ważna informacja w kontekście zbliżających się wakacji. Media cały czas donoszą, że przy obecnie obowiązujących limitach w wielu popularnych wakacyjnych kurortach nie ma już wolnych miejsc w lipcu i sierpniu. 

Do tej pory wychodzenie z lockdownu objęło hotele w ograniczonym stopniu. Od połowy maja obiekty te mogły przyjmować maksymalnie 50 proc. gości - po 26 czerwca już 75 proc.

SPRAWDŹ: Jacek Sasin: Musimy zmierzyć się z "potworem"

Sonda
Czy luzowanie obostrzeń powinno następować szybciej?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze