Zbigniew Jagiełło

i

Autor: Artur Hojny/SUPER EXPRESS Zbigniew Jagiełło

Zbigniew Jagiełło ma już nową pracę. Został powołany do rady nadzorczej

2021-06-09 18:02

Zbigniew Jagiełło w poniedziałek odszedł ze stanowiska prezesa banku PKO BP. Bezrobotny nie był długo, ponieważ już w środę dostał nową pracę. Były już prezes banku został powołany do rady nadzorczej Polskiego Standardu Płatności, operatora BLIKA, czyli systemu płatności, którego jest pomysłodawcą.

Zbigniew Jagiełło z dniem 7 czerwca 2021 r. przestał pełnić funkcję prezesa PKO BP. Nową posadę otrzymał szybko, bo już w środę został powołany do rady nadzorczej Polskiego Standardu Płatności - poinformowała spółka w komunikacie. Firma jest operatorem systemu płatności mobilnych Blik. Jak wskazano, Zbigniew Jagiełło jest pomysłodawcą i współtwórcą Blika. Rada nadzorcza spółki Polski Standard Płatności składa się z przedstawicieli sześciu banków założycieli PSP oraz Mastercarda - udziałowców spółki. Zbigniew Jagiełło dołączył jako niezależny członek i ekspert.

ZOBACZ: Stopy procentowe. WAŻNA decyzja Rady Polityki Pieniężnej. Co z kredytami i lokatami?

- Rada Nadzorcza aktywnie uczestniczy w pracach nad rozwojem BLIKA - systemu płatności mobilnych unikalnego na skalę świata. Dołączenie do składu rady Zbigniewa Jagiełły to poważne wsparcie. Jesteśmy przekonani, że jego praktyczne doświadczenie, wiedza oraz inicjatywa pomogą nam w dalszym rozwoju systemu oraz jego ekspansji zagranicznej - powiedział prezes Dariusz Mazurkiewicz, cytowany w komunikacie.

Zbigniew Jagiełło przez 12 lat zarządzał PKO BP. W tym roku podjął decyzję o rezygnacji z fotela prezesa. Jagiełło 11 maja złożył rezygnację z pełnionej funkcji i ze składu zarządu z upływem dnia zamknięcia zwyczajnego walnego zgromadzenia zwołanego na 7 czerwca. Tego dnia pracownicy pożegnali go długimi brawami. O szczegółach pisaliśmy TUTAJ. Nowym prezesem PKO Banku Polskiego został Jan Emeryk Rościszewski, poprzednio wiceprezes odpowiedzialny za obszar rynku detalicznego. 

SPRAWDŹ: Prezes PKO Banku Polskiego odchodzi. Zbigniew Jagiełło zrezygnował po 12 latach

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze