Zbigniew Jagiełło ma już nową pracę. Został powołany do rady nadzorczej

2021-06-09 18:02
Zbigniew Jagiełło
Autor: Artur Hojny/SUPER EXPRESS Zbigniew Jagiełło

Zbigniew Jagiełło w poniedziałek odszedł ze stanowiska prezesa banku PKO BP. Bezrobotny nie był długo, ponieważ już w środę dostał nową pracę. Były już prezes banku został powołany do rady nadzorczej Polskiego Standardu Płatności, operatora BLIKA, czyli systemu płatności, którego jest pomysłodawcą.

Zbigniew Jagiełło z dniem 7 czerwca 2021 r. przestał pełnić funkcję prezesa PKO BP. Nową posadę otrzymał szybko, bo już w środę został powołany do rady nadzorczej Polskiego Standardu Płatności - poinformowała spółka w komunikacie. Firma jest operatorem systemu płatności mobilnych Blik. Jak wskazano, Zbigniew Jagiełło jest pomysłodawcą i współtwórcą Blika. Rada nadzorcza spółki Polski Standard Płatności składa się z przedstawicieli sześciu banków założycieli PSP oraz Mastercarda - udziałowców spółki. Zbigniew Jagiełło dołączył jako niezależny członek i ekspert.

ZOBACZ: Stopy procentowe. WAŻNA decyzja Rady Polityki Pieniężnej. Co z kredytami i lokatami?

- Rada Nadzorcza aktywnie uczestniczy w pracach nad rozwojem BLIKA - systemu płatności mobilnych unikalnego na skalę świata. Dołączenie do składu rady Zbigniewa Jagiełły to poważne wsparcie. Jesteśmy przekonani, że jego praktyczne doświadczenie, wiedza oraz inicjatywa pomogą nam w dalszym rozwoju systemu oraz jego ekspansji zagranicznej - powiedział prezes Dariusz Mazurkiewicz, cytowany w komunikacie.

Zbigniew Jagiełło przez 12 lat zarządzał PKO BP. W tym roku podjął decyzję o rezygnacji z fotela prezesa. Jagiełło 11 maja złożył rezygnację z pełnionej funkcji i ze składu zarządu z upływem dnia zamknięcia zwyczajnego walnego zgromadzenia zwołanego na 7 czerwca. Tego dnia pracownicy pożegnali go długimi brawami. O szczegółach pisaliśmy TUTAJ. Nowym prezesem PKO Banku Polskiego został Jan Emeryk Rościszewski, poprzednio wiceprezes odpowiedzialny za obszar rynku detalicznego. 

SPRAWDŹ: Prezes PKO Banku Polskiego odchodzi. Zbigniew Jagiełło zrezygnował po 12 latach

mos
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze