Zbigniew Jagiełło

i

Autor: Marcin Wziontek/SUPER EXPRESS Zbigniew Jagiełło

Prezes PKO Banku Polskiego odchodzi. Zbigniew Jagiełło zrezygnował po 12 latach

2021-05-11 11:11

Szef PKO Banku Polskiego rezygnuje ze stanowiska prezesa największego banku w Polsce. Zbigniew Jagiełło zarządzał PKO BP od ponad dekady. Jego wieloletnie rządy dobiegły jednak końca. Bank poinformował o rezygnacji prezesa. Dlaczego Jagiełło rozstał się ze stanowiskiem nie ujawniono.

Zbigniew Jagiełło złożył rezygnację z funkcji prezesa PKO BP, jak również ze składu zarządu banku. Według komunikatu banku, rezygnacja prezesa, który funkcję sprawował od 12 lat, nie zawiera przyczyn jej złożenia. Rezygnacja złożona 11 maja nie obowiązuje ze skutkiem natychmiastowym. Jagiełło fotel prezesa oficjalnie opuści dopiero 7 czerwca. Tego dnia zaplanowano także Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Banku.

"Zarząd PKO Banku Polskiego informuje, że 11 maja 2021 r. Pan Zbigniew Jagiełło złożył ze skutkiem na datę przyszłą, tj. z upływem dnia zamknięcia Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Banku zwołanego na dzień 7 czerwca 2021 r., rezygnację z funkcji Prezesa Zarządu Banku, jak również ze składu Zarządu Banku" - napisano w komunikacie banku.

 Jagiełło był prezesem PKO BP od października 2009 roku. Następnie powołano go na kolejne kadencje w 2011, 2014, 2017 i 2020 roku. Jak informuje jego wizytówka w serwisie banku, z bankowością i finansami związany od ponad dwudziestu pięciu lat. Przez blisko 9 lat pełnił funkcję prezesa Zarządu Pioneer Pekao TFI S.A. W globalnej strukturze Pioneer Investments nadzorował dystrybucję w regionie Europy Środkowo-Wschodniej (CEE). W drugiej połowie lat 90. m.in. jako wiceprezes Zarządu współtworzył PKO/Credit Suisse TFI S.A. W strukturach PKO przeprowadził bank m.in. okres kryzysowych zawirowań na międzynarodowych rynkach finansowych, wzmocnił jego pozycję oraz odpowiadał za kolejne strategie instytucji na lata 2010-2022.

Express Biedrzyckiej - Paweł Zalewski: Budka musi odejść
Sonda
Czy decyzja prezesa cię niepokoi?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze