Prezes Zbigniew Jagiełło zdecydował się na odważny krok. "Akcje PKO BP są niedowartościowane"

2020-02-28 14:42
Zbigniew Jagiełło
Autor: Artur Hojny/SUPER EXPRESS Zbigniew Jagiełło

Szef największego banku w Polsce dokupił akcje PKO Banku Polskiego. Tym samym w rękach prezesa Zbigniewa Jagiełły jest już 12 tys. akcji kierowanego przez siebie banku, które wyceniane są na 390 tys. złotych.

Zbigniew Jagiełło dokupił we wtorek na GPW pakiet 1 tys. akcji PKO BP płacąc po 32,51 zł za sztukę. Jak łatwo policzyć, prezes PKO Banku Polskiego wydał na zakupy 32,5 tys. złotych. Tym samym szef największego banku w Polsce posiada już 12 tys. akcji kierowanego przez siebie banku.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Najbogatsi Polacy i Polki 2020. "Forbes" publikuje listę miliarderów [ZDJĘCIA]

- Uważam, że akcje PKO BP są niedowartościowane. Podobnie zresztą uważa spora część analityków, którzy w rekomendacjach wyceniają papiery banku powyżej 40 zł. Stąd zresztą pomysł dokupienia papierów banku - wyjaśnił prezes PKO Banku Polskiego w rozmowie z PAP.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Jak koronawirus wpływa na kursy walut i raty kredytów

Na pytanie PAP o dokonanie okazyjnego zakupu akcji banku, prezes Jagiełło potwierdził, że wykorzystał okazję i dodał, że "aktualna wycena giełdowa banku nie odzwierciedla naszej pozycji i perspektyw rozwojowych".

Jagiełło podkreślił, że PKO Bank Polski jest w "bardzo dobrej sytuacji". - Za 2019 rok przedstawiliśmy świetne wyniki finansowe. W ostatnich kwartałach poprawiliśmy kluczowe wskaźniki efektywności i byliśmy świadkami wzrostu skali działania organizacji we wszystkich istotnych obszarach. PKO Bank Polski w 2019 roku był także liderem Giełdy Papierów Wartościowych pod względem wygenerowanych na jego akcjach obrotów. Podejmowane przez bank działania znajdują odzwierciedlenie nie tylko w poprawie pozycji rynkowej, ale są także doceniane przez międzynarodowych ekspertów. Jesteśmy jedyną polską spółką w grupie dużych spółek indeksu rynków rozwiniętych FTSE Russell - dodał.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE