Biznes komputer

i

Autor: pixabay.com

Zmodernizowany system transakcyjny Swift umożliwi wykrywanie potencjalnych oszustw

2020-09-29 12:44

Konsorcjum płatnicze Swift modernizuje i rozszerza swój system, dzięki któremu instytucje finansowe będą mogły oferować przedsiębiorcom i konsumentom kompleksowe usługi zarządzania transakcjami. Rozszerzony o nowe usługi system umożliwi wstępną weryfikację i analizę danych, wykrywanie potencjalnych oszustw, śledzenie transakcji i zarządzanie nimi. Możliwe będą m.in. natychmiastowe przelewy z dowolnego miejsca na świecie, z zachowaniem pełnej transparentności i bezpieczeństwa.

Modernizacja systemu płatniczego oznacza dostęp do rozszerzonych usług, które instytucje finansowe będą mogły świadczyć zarówno przedsiębiorcom, jak i konsumentom. Według zapewnień Swift, nowe usługi będę umożliwiały wstępną weryfikację i analizę danych, wykrywanie potencjalnych oszustw, śledzenie transakcji i zarządzanie nimi

- Usługi związane z utrzymaniem bezpieczeństwa, zapobieganiem cyberoszustwom i potwierdzeniem sald, do tej pory pokrywane były oddzielnie przez instytucje finansowe. - Nowa cyfrowa platforma będzie korzystać z interfejsów API i technologii chmury, aby zapewnić dostęp do wspólnych usług przetwarzania transakcji. Dotychczas banki inwestowały w nie indywidualnie. Wprowadzenie innowacji do podstawowej infrastruktury, z której korzystają instytucje finansowe, usprawni przebieg transakcji, a jednocześnie obniży koszty operacyjne - twierdzi Javier Pérez-Tasso, dyrektor generalny Swift. Platforma da możliwość dokonywania bezpiecznych i natychmiastowych płatności transgranicznych w całej zrzeszonej sieci. Jest to ważna i wyczekiwana zmiana dla polskich przedsiębiorców, którzy dynamicznie wchodzą na rynki zagraniczne.

SWIFT - co to jest i do czego służy?Kod SWIFT to 8-znakowy ciąg liter i cyfr, który umożliwia identyfikację instytucji, do której adresowany jest dany przelew. Inaczej nazywany jest także kodem BIC (Business Identifier Code) i nadawany jest każdej instytucji bankowej w Polsce i za granicą. Swift  umożliwia identyfikację instytucji finansowej, do której adresowany jest dany przelew. Takie transfery mogą być dokonywane w dowolnej walucie i do każdego banku na całym świecie. 

Przeczytaj także: Główne zagrożenia cyberbezpieczeństwa po wybuchu COVID-19

Oszustwo na koronawirusa. Zatrzymano podejrzanych
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze