Pieniądze

i

Autor: Shutterstock

Podwyżki dla pracowników

Związkowcy z TVP chcą podwyżki 1000 zł na Wielkanoc dla każdego pracownika!

2023-03-14 11:34

Jak podają wirtualnemedia.pl, dwa związki zawodowe działające w Telewizji Polskiej chcą, żeby wszystkim pracownikom przyznano po tysiąc złotych brutto dodatku na Wielkanoc. Z informacji, do których dotarł portal wynika, że związkowcy uzasadniają żądanie wysoką inflacją.

Podwyżki w TVP. Będzie dodatkowy 1000 zł dla każdego pracownika?

"W piśmie do prezesa Telewizji Polskiej o jednorazowy dodatek w wysokości tysiąca złotych brutto zwróciły się Związek Zawodowy Pracowników Twórczych TVP „Wizja” oraz Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Radia i Telewizji" - informują wirtualnemedia.pl. Związkowcy powołują się na dane GUS o inflacji konsumenckiej w styczniu br., która wyniosła 17,2 proc.

- Jak podał GUS, rok do roku żywność w styczniu 2023r. podrożała o 20,7 proc., wydatki na mieszkanie o 20,7 proc., w tym nośniki energii o 34 proc. Transport podrożał o 16 proc., w tym paliwa o 18,7 proc. Najczęściej kupowane przez Polaków produkty codziennego użytku zdrożały średnio o 20 proc. papier toaletowy o 47 proc., banany o 45 proc., jajka o 41 proc. - wyliczono. Średnie wynagrodzenie brutto według GUS w styczniu br. wynosiło 7 329,96 zł.

- Oznacza to, że średnia krajowa może rośnie, ale jej realna wartość znacząco maleje. Mimo podwyżek za zarobione pieniądze możemy kupić dużo mniej niż przed rokiem - podkreślili związkowcy. - Przyznanie świątecznego świadczenia pieniężnego byłoby gestem dobrej woli Kierownictwa Spółki w stosunku do Pracowników i miłym prezentem dla nich - zaznaczyli.

Sonda
Czy na zakupach odczuwasz, że ceny poszły do góry?
Pieniądze to nie wszystko - Grzegorz Puda
Najnowsze