SuperBiz firma Pies za biurkiem? W Nestlé Purina jest to możliwe

Pies za biurkiem? W Nestlé Purina jest to możliwe

29.03.2016, godz. 13:19
Pupile pracowników w biurze Nestle
Pupile pracowników w biurze Nestle foto: Materiały prasowe

Producent karmy dla zwierząt zachęca swoich pracowników, aby przychodzili do biura z psem. Jest to możliwe w jednym z warszawskich biurowców. Podejście „dog friendly" zmniejsza ryzyko zachorowania pracowników i pozytywnie wpływa na ich otoczenie.

Zamiast na spacer – do pracy
Siedziba Nestlé Purina przy ul. Domaniewskiej w Warszawie została dostosowana do psów różnych gabarytów. Dla właścicieli zwierząt dużej i średniej wielkości firma przygotowała oddzielne wejście, które można otworzyć przy użyciu specjalnej karty. Umożliwia to osobom, które nie lubią zwierząt lub są na nie uczulone, swobodne poruszanie się po biurze, bez konieczności spotkania z czworonogiem.

Słuszność decyzji warszawskiego oddziału Nestlé Purina potwierdzają także analizy naukowców:

- Badania naukowe potwierdzają, że pies przychodzący z właścicielem do pracy, jeśli miejsce i środowisko pracy jest do tego odpowiednio przystosowane, nie tylko nie odczuwa z tego powodu zwiększonego stresu, ale także dobrze wpływa na otoczenie. Obserwuje się wymierne korzyści dla zdrowia właściciela psa i jego współpracowników, co przekłada się na obniżenie ryzyka zachorowania na choroby układu krążenia – przekonuje na stronie internetowej Nestlé dr nauk weterynaryjnych Sybilla Berwid-Wójtowicz, trenerka w Nestlé Purina.

Spotkanie z zoopsychologiem i własny paszport
Zanim pracownik zatrudniony przez Nestlé Purina przyprowadzi swojego pupila do pracy, jego zwierzę musi uzyskać pozytywną opinię zoopsychologa. W tym czasie behawiorysta obserwuje jego zachowanie w biurze, bada reakcje czworonoga na ludzi i inne psy. Ponadto właściciel zwierzęcia ma obowiązek przestrzegania określonych procedur związanych z pobytem pupila w biurze.

Może zainteresować cię także: W Warszawie otwarto pierwszą klubokawiarnię prowadzoną przez autystów

Jak dotąd wszystkie zwierzęta zgłoszone przez pracowników firmy zakwalifikowały się do „pracy". Każdy czworonóg otrzymuje własny „paszport" – wejściówkę, która uprawnia go do przebywania na terenie biura.

- Zwierzęta pracowników Nestlé Purina są pod stałą opieką lekarza weterynarii. Nie było konieczności wykonywania dodatkowych badań. W paszport włożona jest książeczka zdrowia psa potwierdzająca aktualne szczepienia i odrobaczenie psa – wyjaśnia Krzysztof Bluj, lekarz weterynarii pracujący w Nestlé Purina na oficjalnej stronie firmy.

Psy w zagranicznych biurach
Zagraniczne oddziały Nestlé Purina już od kilkunastu lat akceptują psy w biurze. Firma z siedzibą przy ul. Domaniewskiej umożliwiła wykonywanie obowiązków zawodowych z pupilem od 21 marca bieżącego roku.

Otwarte dla psów drzwi wpisują się w założenia programu „Zobowiązania Puriny w społeczeństwie". Firma zadeklarowała m.in. promowanie obecności zwierząt w miejscach pracy. Nestlé Purina przedstawiła w lutym br. w Brukseli 10 inicjatyw mających na celu stworzenie lepszych warunków do koegzystencji ludzi i zwierząt. Liczba zwierząt domowych w Europie maleje.

Źródło: nestle.media.pl

autor: Anna Bartosiewicz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: