SuperBiz firma Robiłeś zakupy w Agata Meble lub Black Red White? Sklepy muszą oddać ci 10 proc. ceny mebli

Robiłeś zakupy w Agata Meble lub Black Red White? Sklepy muszą oddać ci 10 proc. ceny mebli

19.10.2016, godz. 11:27
Miejsce na meble
foto: SHUTTERSTOCK

Agata Meble i Black Red White na celowniku Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Oba sklepy są zobowiązane oddać klientom 10 proc. wartości zakupów, gdyż mylnie informowały o rabatach.

- Rabat na cały asortyment – tymi hasłami salony meblowe Agata Meble oraz BRW reklamowały swoje oferty. Nie informowały jednak o tym, że nie wszystkie produkty są objęte promocją - podaje UOKiK w komunikacie.

Zobacz też: Pepsi i Mirinda z miejszą ilością cukru

Reklamy przedsiębiorców informowały, że kupując w obu salonach, konsument otrzyma 10 procentowy rabat na cały asortyment, a dodatkowo w Agata Meble klient mógł wybrać nieoprocentowane raty. Jak przekonuje Urząd, w rzeczywistości w salonach Agata Meble i BRW klient nie mógł skorzystać z rabatu, gdy chciał kupić produkty objęte innymi promocjami. Ponadto, w obu reklamach brakowało odniesienia do regulaminów, które informowały o rzeczywistych warunkach.

Agata Meble oraz Black Red White dobrowolnie zobowiązały się do zrekompensowania strat konsumentom. Klienci, którzy zrobili zakupy w obu salonach w określonym terminie, otrzymają zwrot 10 proc. wartości zakupów. Ponadto, obaj przedsiębiorcy poinformują klientów o decyzjach Prezesa UOKiK na łamach dzienników ogólnopolskich.

Promocja w sklepach BRW obowiązywała w styczniu, a w Agata Meble – w lutym i marcu ubiegłego roku.

 

Źródło: UOKiK

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: