SuperBiz firma W Warszawie otwarto pierwszą klubokawiarnię prowadzoną przez autystów

W Warszawie otwarto pierwszą klubokawiarnię prowadzoną przez autystów

29.03.2016, godz. 14:44
Klubokawiarnia Życie jest fajne
Klubokawiarnia Życie jest fajne foto: Facebook

Na warszawskiej Ochocie nastąpiło otwarcie klubokawiarni, która zatrudnia dorosłe osoby z autyzmem oraz ich opiekunów. Inicjatywa ma na celu stworzenie warunków sprzyjających aktywności społecznej, kulturalnej, a przede wszystkim – zawodowej autystów.

Oficjalne otwarcie lokalu „Życie jest fajne" nastąpiło 18 marca bieżącego roku. Inicjatywa spotkała się z życzliwym przyjęciem wśród internautów. Mimo swojej krótkiej działalności klubokawiarnia ma już ponad 3 tys. fanów na Facebooku.

W lokalu można zamówić kawę, herbatę, ciastka i kanapki przygotowane oraz podane przez osoby z różnym spektrum autyzmu. Początek ich pracy zawodowej poprzedziły tygodnie szkoleń.

Może zainteresować cię także: Pies za biurkiem? W Nestlé Purina jest to możliwe

- Po pierwszych wrażeniach nabieramy pewności, że nasza Klubokawiarnia to naprawdę fajne miejsce. Pracując w przyjaznej atmosferze możemy zdobywać doświadczenie zawodowe i nabierać coraz to nowych umiejętności. Ponadto – co jest dla nas niezwykle istotne – „Życie jest fajne" to miejsce, które pozwoli nam wyjść z dotychczasowej izolacji społecznej, dowartościować się oraz poczuć, że potrafimy i jesteśmy potrzebni. – napisał na Facebooku Maciej Udziela, pracownik „Życie jest fajne".

1 kwietnia w klubokawiarni obchodzony będzie Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który przypada na 2 kwietnia. Podczas spotkania poruszona zostanie problematyka związana z zatrudnieniem osób niepełnosprawnych oraz ich integracją społeczno-ekonomiczną.

autor: Anna Bartosiewicz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: