SuperBiz opinie Ferie 2017. Sprawdź ceny najważniejszych atrakcji we Wrocławiu i Szczecinie

Ferie 2017. Sprawdź ceny najważniejszych atrakcji we Wrocławiu i Szczecinie

11.02.2017, godz. 11:30
Zima w mieście - mazowsze
foto: SHUTTERSTOCK

Od 13 do 24 lutego uczniowie z woj. dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego mają czas wolny od nauki. Zobacz, jakie atrakcje czekają na dzieci i młodzież w Szczecinie i Wrocławiu oraz porównaj ceny poszczególnych atrakcji.

Woj. dolnośląskie

Wrocław

Kulturalnie i naukowo

W dniach 13 – 17 lutego oraz 20 – 24 lutego w centrum językowym FasTracKids odbędą się półkolonie połączone z nauką. Cena wynosi 599 zł (dla dzieci FTK 555 zł). W tym samym czasie CUKR – Centrum Ukraińskiej Kultury i Rozwoju zaprasza na półkolonie muzyczno-teatralne (13 – 17 lutego) i filmowe (20 – 24 lutego). Koszt wynosi 379 zł. Symultanicznie będą odbywały się warsztaty filmowe (13 – 17 lutego) i taneczno-muzyczne (20 – 24 lutego) we Wrocławskim Klubie Anima oraz zajęcia umuzykalniające z wykorzystaniem instrumentarium Orffa, bum bum rurek oraz warsztaty wokalne lutego organizowane przez w Pracownię Art-Edu (koszt: 240 zł). 550 zł kosztują półkolonie w Humanitarium – Ogrodach Doświadczeń i zajęcia eksperymentalno-naukowe w Centrum Edukacyjnym „Technoludek" (13 – 17 lutego).

Centrum Rozwoju i Aktywności Dzieci i Młodzieży Mały Książę od 13 do 24 lutego zaprasza na bezpłatne zajęcia z robotyki, wyjścia do kina, parku trampolin czy Hydropolis oraz posiłek w ramach półkolonii z Iskierką.

Bezpłatne warsztaty dla dzieci i młodzieży organizuje Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu (CETA).

Laboratorium Śpiewu i Mowy od 18 do 24 lutego 2017 r. zaprasza na warsztaty wokalne za 700 zł.

Zobacz także: Ferie 2017. Promocje w woj. lubelskim, łódzkim, podkarpackim, pomorskim, śląskim

19 lutego odbędzie się pierwsze 1,5 godzinne zwiedzanie Stadionu Wrocław w dniu meczowym. Kosztuje 150 zł lub 99 zł w promocji. Opłata obejmuje: oprowadzanie z przewodnikiem po Stadionie, zwiedzanie szatni, obecność przy próbie nagłośnienia stadionowego, wizytę w klubie biznesowym i diamentowym, obecność podczas przyjazdu drużyny WKS Śląsk Wrocław na Stadion, bilet parkingowy, bilet na mecz WKS Śląsk Wrocław – Wisła Kraków oraz upominek.

Od 13 do 24 będą odbywały się egzotyczne spotkania w Afrykarium. Aby wziąć w nich udział, trzeba dopłacić 10 zł do bilet wstępu.

Centrum Sztuki WRO opracowało siedem interaktywnych instalacji oraz bezpłatne, 1,5- godzinne bloki zajęć prowadzonych przez mediatorów sztuki zatrudnionych w centrum. Uczestnicy mają zgłębiać tajniki sztuki oraz języka poprzez grę i zabawę. Nauczą się także nowych pojęć takich, jak gamifikacja i edurozrywka.

W dniach 14 – 26 lutego Muzeum Architektury organizuje warsztaty architektoniczne „Wehikuł czasu" (cena: 5 zł). 15, 17, 22 i 24 lutego w Muzeum Pana Tadeusza odbędą się bezpłatne zajęcia dotyczące m.in. twórczości Adama Mickiewicza, 16, 17, 22 i 23 lutego zaplanowano zwiedzanie Rynku Głównego z przewodnikiem (koszt: 35 zł), 16 lutego przygotowano zwiedzanie Stadionu z piłkarzami WKS Śląsk Wrocław (koszt: 27 zł), spektakl „Miraże. Baśnie Ludów Wschodu" (bilet normalny: 30 zł, bilet ulgowy: 25 zł), 17 lutego to termin zwiedzania Stadionu z Orłem Ślązakiem (koszt: 15 zł), 15 i 17 lutego w Klubie Proza będą miały miejsce warsztaty wypełnione zabawą i wiedzą „Z psem za pan brat" (koszt: 40 zł), a 16 i 23 lutego Panorama zaprasza dzieci wraz z opiekunami na specjalne seanse (cena: 15 zł).

Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka wystawi nowy spektakl pt. „Nie ma się czego bać". Bilet kosztuje 19 zł, a dla rodzin kupujących min. 5 biletów, uczestników warsztatów Centrum oraz pracowników firm, z którymi nawiązano współpracę – 15 zł (bilet specjalny).

Przeczytaj również: Ferie 2017. Największe atrakcje w woj. małopolskim, świętokrzyskim i wielkopolskim

21 lutego oraz 24 lutego w cenie 129 zł można wysłać dziecko na wycieczkę szlakiem atrakcji Dolnego Śląska. Plan obejmuje zwiedzanie Jaskini Niedźwiedzia w Sudetach, Huty Szkła Kryształowego Violetta w Stroniu Śląskim, Lądka Zdrój czy Ruchomej Szopki w Sanktuarium Matki Boskiej Bardziej w Bardzie Śląskim.

Centrum Rozwoju i Aktywności Dzieci i Młodzieży Mały Książę od 13 do 24 lutego zaprasza na bezpłatne zajęcia z robotyki, wyjścia do kina, parku trampolin czy Hydropolis oraz posiłek w ramach półkolonii z Iskierką.

W dniach 20 – 24 lutego Akademia Cheerleaderek przygotowała warsztaty taneczne za 75 zł, CBK Fama – warsztaty naukowe za 180 zł, Laboratorium Śpiewu i Mowy – warsztaty wokalne TNG za 700 zł, Partynice – Ferie Jeździeckie za 600 zł (w tym ubezpieczenie), Ośrodek Działań Twórczych Światowid – artystyczne warsztaty wokalne z Krystyną Prońko za 300 zł (tyle wynosi opłata akredytacyjna za warsztaty i catering), a Zimowa Pracownia Młodego Projektanta w Krzywym Kominie – warsztaty projektowania modowego (pojedyncze zajęcia kosztują 70 zł, 150 zł wynosi opłata za dzień, 750 zł – za całość).

Ferie można także spędzić z Muzeum Miejskim Wrocławia. Od 13 do 24 lutego zajęcia będą odbywały się w Pałacu Królewskim – Muzeum Historycznym, Starym Ratuszu i Muzeum Archeologiczny.

Lodowiska
Wejście na lodowisko Spiska lub lodowisko Wejherowska w weekendy i święta kosztuje 13 zł (bilet normalny) lub 11 zł (bilet ulgowy), natomiast w dni powszednie zapłacimy 10 zł (bilet normalny) i 8 zł (bilet ulgowy). Bilety na lodowisko Brücknera kosztują 10 zł (bilet normalny) i 7 zł (bilet ulgowy) niezależnie od dnia, a wejściówki na lodowisko przy Hali Stulecia: 8 zł (bilet normalny) i 5 zł (bilet ulgowy). Wypożyczenie łyżew na każdej z wymienionych ślizgawek to koszt 6 złotych.

Ferie na basenie
Ofertę ferii przygotował również Aquapark Wrocław. Tydzień wodnego szaleństwa w tropikalnych klimatach kosztuje 500 zł, a jeden dzień – 110 zł.

Może cię zainteresować: Ferie 2017. Największe atrakcje w woj. kujawsko-pomorskim i lubuskim

Półkolonie tenisowo-łyżwiarskie
W cenie 550 zł zapewnimy dziecku tygodniową naukę jazdy na łyżwach i gry w tenisach na półkoloniach organizowanych przez szkołę Spartan. Do wyboru są dwa terminy: 13 – 17 lutego oraz 20 – 24 lutego. Cena uwzględnia również wyjście do Aquaparku, dwa posiłki dziennie oraz gry i zabawy ruchowe.

Pełną listę atrakcji w okresie ferii we Wrocławiu można znaleźć pod adresem wroclaw.pl.

Woj. zachodniopomorskie
Szczecin

Kulturalnie i naukowo
W woj. zachodniopomorskim najmłodsi mają możliwość spędzać Ferie 2017 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczecinie oraz w jej filiach. Ze szczegółowym planem zajęć można zapoznać się w poszczególnych bibliotekach lub pod adresem pe.szczecin.pl.

W mieście odbędą się również zajęcia pod hasłem „Ferie w 13 Muzeach". W cenie 300 zł dzieci będą uczestniczyć w zajęciach taneczno-teatralnych. Program obejmuje 30 godzin zajęć w dniach 13 – 17 lutego. Z kolei w dniach 20 – 24 lutego na dzieci i młodzież czekają spotkania z teatrem tańca. Dwugodzinne zajęcia kosztują 10 zł.

Bezpłatne zajęcia przygotował Instytut Pamięci Narodowej. Odbędą się 21, 22 i 23 lutego. Obowiązują na nie wcześniejsze zapisy.

W drugim tygodniu ferii w INKU Szczecińskim Inkubatorze Kultury będą miały miejsce warsztaty artystyczne pod hasłem „Zimobranie kultury". Program obejmuje warsztaty graficzne, filmy, patyczaki oraz inne atrakcje. Opłata rekrutacyjna wynosi 250 zł.

Odpłatne zajęcia z programowania oferuje również Wyższa Szkoła Humanistyczna TWP w Szczecinie. W zależności od rodzaju warsztatów opłata wynosi 70, 100 lub 190 zł.

Młodzież w wieku 16 – 20 lat może wziąć udział w warsztatach happeningu, na temat wolontariatu lub zajęciach pt. „Papiery do kariery" i „Krótka lekcja dobrych manier, czyli z klasą, ale na luzie!", na które zaprasza Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopormorskiego. Obowiązują wcześniejsze zapisy.

Młodzieżowe Centrum Kariery Ochotniczych Hufców Pracy w Szczecinie 20 i 21 lutego przygotowało dla nastolatków bezpłatne zajęcia z przedsiębiorczości.

Na sportowo
W sezonie 2016/2017 najmłodsi mogą rozerwać się na ślizgawkach. Na Lodowisku Szczecin za pierwszą godzinę jazdy trzeba zapłacić 11 zł (bilet ulgowy) lub 14 zł (bilet normalny), dodatkowo 8 zł kosztuje wypożyczenie łyżew. Na Szczecińskiej Gubałówki obowiązują takie same ceny. Na lodowisku Arkonka za godzinę jazdy zapłacimy 12 zł (bilet normalny) lub 8 zł (bilet ulgowy). Azoty Arena Szczecin mają inny cennik dla dorosłych w dni powszednie (bilet normalny: 12 zł), a inny w weekendy (bilet normalny: 15 zł). Za bilet ulgowy zapłacimy 10 zł, natomiast wypożyczenie łyżew kosztuje 8 złotych.

Zobacz: Ferie 2017. Zima w mieście w woj. podlaskim i warmińsko-mazurskim

Czas wolny od nauki można również spędzić z Klubem BKS Skorpion Szczecin. Przygotował on bezpłatne zajęcia z boksu w dwóch turnusach (13 – 17 lutego oraz 20 – 24 lutego. Treningi będą miały miejsce od poniedziałku do piątku w godz. 11.00 – 17.00 w salce Szczecińskiego Domu Sportu. Zajęcia są skierowane do dzieci obojga płci – chłopców z roczników 2002 i młodszych oraz dziewcząt z roczników 2001 i młodszych.

Półkolonie
29 szczecińskich placówek szkolnych przygotowało ofertę półkolonii. Uczniów zapraszają: szkoły podstawowe, zespoły szkół, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia, Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia, Centrum Edukacji Ogrodniczej, Zespół Szkół Sportowych czy Pomorskie Centrum Edukacji.
Pałac Młodzieży w PCE przygotował ofertę zimowych półkolonii „Feriada 2017". Do wyboru są dwa turnusy (13 – 17 lutego lub 20 – 24 lutego) w cenie 120 zł za tydzień. W ramach zajęć, które będą odbywały się od 9.30 do 14.30 przewidziano poczęstunek. Pełen wykaz szkół, w których odbędą się półkolonie, można znaleźć pod adresem pe.szczecin.pl.

Oprac. na podst. se.pl, spartan.wroc.pl, wroclaw.pl, bilety.centrumtworczosci.pl, swiatowid.net.pl, lodowisko.szczecin.pl, gubalowka.com.pl, arkonka.szczecin.eu, azotyarena.pl, mbp.szczecin.pl, szczecin.eu, wiadomosci.szczecin.eu, wiadomosci.szczecin.eu, polkolonie.palac.szczecin.pl, pe.szczecin.pl, gs24.pl, wshtwp.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: