SuperBiz opinie Polska gospodarka rośnie w siłę. Tylko Chiny mogą zaszkodzić [WIDEO]

Polska gospodarka rośnie w siłę. Tylko Chiny mogą zaszkodzić [WIDEO]

09.03.2016, godz. 06:00
Opel Astra, fabryka w Gliwicach
Opel Astra, fabryka w Gliwicach foto: Opel

- Polska gospodarka rośnie nieprzerwanie od paru lat i uważamy, że ten trend będzie kontynuowany - prognozują eksperci Templeton Asset Management Poland TFI SA. Zdaniem specjalistą tylko ewentualne gwałtowne tąpnięcie w Chinach, mogłby negatywnie odbić się na naszej gospodarce.

- PKB wzrasta ponad 3 proc. rocznie. Obserwujemy również bardzo dobre dane dotyczące konsumpcji, które są wspierane poprzez bardzo mocny rynek pracy – mówi agencji informacyjnej Newseria Krzysztof Musialik, członek zarządu Templeton Asset Management Poland Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA. – Spada bezrobocie, rosną płace, to wszystko powoduje, że ludzie czują się bogatsi, wydają więcej, również na produkty finansowe, ubezpieczeniowe oraz na produkty funduszy inwestycyjnych. Zatem myślimy pozytywnie zarówno o gospodarce, jak i o sektorze usług finansowych.

Czytaj także: 500 zł na dziecko nie tzreba od razu wydać. Będą specjalne obligacje

Spadające indeksy warszawskiej giełdy i bardzo niskie oprocentowania depozytów zniechęcają jednak do oszczędzania. Krzysztof Musialik wierzy jednak, że na giełdzie można zarobić.

– Inwestor lokujący pieniądze w akcje powinien pomyśleć o dłuższym terminie swojej inwestycji. To jest nasze podejście fundamentalne, w które głęboko wierzymy, a także w bardzo dobrą selekcję spółek – podkreśla Musialik. – Uważamy, że w każdym sektorze można znaleźć atrakcyjne spółki, tylko trzeba wiedzieć, jak je wyselekcjonować i bardzo ważne jest to długoterminowe podejście.

Jego zdaniem polską gospodarką i rynkiem mógłby zachwiać jedynie poważny kryzys w Chinach, które w ubiegłym roku sprawiły inwestorom przykrą niespodziankę, gdy indeks giełdy w Hongkongu między początkiem maja a końcem sierpnia stracił 1/4 swojej wartości, zaś indeks w Szanghaju spadł od czerwca do września o 2/5. Wzrost gospodarczy w Państwie Środka wyniósł tylko 6,9 proc. i był najniższy od ćwierćwiecza.

Źródło: Newseria

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: