SuperBiz prawo przedsiębiorcy Te języki powinieneś znać, jeśli chcesz łatwo znaleźć pracę

Te języki powinieneś znać, jeśli chcesz łatwo znaleźć pracę

12.02.2016, godz. 12:10
Parlament europejski Europarlament
foto: EAST NEWS

Kiedyś było tak, że jeśli ktoś biegle posługiwał się językiem angielskim, miał niemal gwarancję znalezienia pracy. Teraz znajomość angielskiego jest już standardem, co oznacza, że atutem staje się dopiero posługiwanie się dodatkowym, najlepiej mało popularnym, językiem – dzięki temu pracownik może liczyć nawet na specjalną lingwistyczną gratyfikację. Jakie języki są obecnie najbardziej cenione na rynku pracy?

Jednymi z najbardziej poszukiwanych przez pracodawców są kandydaci znający języki niderlandzki i duński. Ceniona jest też znajomość norweskiego, szwedzkiego i czeskiego, a w następnych latach ma wzrastać zapotrzebowanie na pracowników znających język chiński. Stale poszukiwani są też pracownicy, którzy obok angielskiego znają niemiecki, francuski czy hiszpański.

ZOBACZ TEŻ: „Praca marzeń” na UW - znasz 6 języków, dostaniesz 1000 zł miesięcznie!

Dlaczego warto uczyć się nietypowych języków? Osoby, które je znają, nie tylko łatwiej znajdą pracę, nawet z małym doświadczeniem (pracodawcy wolą zatrudnić mniej doświadczoną osobę, która zna jakiś język i po zatrudnieniu ją przeszkolić), ale też mogą liczyć na szybszy awans lub też dodatek do pensji za znajomość języka, który może stanowić nawet połowę podstawowego wynagrodzenia.

Źródło: finanse.wp.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: