SuperBiz wiadomości 5 najdroższych prezentów świata. Tym na święta obdarowują się bogacze

5 najdroższych prezentów świata. Tym na święta obdarowują się bogacze

24.12.2015, godz. 11:37
prezenty świąteczne
foto: EAST NEWS

Co roku na rynku pojawia się wiele gadżetów, które podbijają serca milionerów na całym świecie, szczególnie przed Bożym Narodzeniem, kiedy bliskich nie wypada przecież obdarować byle czym. A już na pewno nie czymś śmiesznie tanim! Przedstawiamy zestawienie pięciu przedmiotów, którymi w te święta będą obdarowywać się możni tego świata.

Na pierwszym miejscu chętnie kupowanych przez bogaczy prezentów znajduje się w tym roku… obroża dla psa. Ale nie taka zwyczajna! Ta, o której marzą pupile milionerów, wysadzana jest 1,6 tys. brylantami. Magazyn „Forbes” ocenił, że to najdroższa obroża dla psa w historii. W te święta można ją sprezentować swojemu ulubieńcowi już za 3,2 mln dolarów (12,8 mln zł).

ZOBACZ TEŻ: Kukiz, Szczypińska, Kłopotek - zdradzają nam, ile wydadzą na święta!

Z prezentu znajdującego się na drugim miejscu listy ucieszą się panie. Mowa bowiem o butach zaprojektowanych przez Christophera Michaela Shellisa. Te piękne szpilki pokryte są złotem, a dodatkowo okraszone 2,2 tys. brylantów. Projektant wycenia je na, bagatelka, 230 tys. dolarów (920 tys. zł).

Bogacze mogą sobie też zafundować wyjątkowy stół do bilarda. To właśnie on znajduje się na trzecim miejscu – z ceną 38,5 tys. dolarów (154 tys. zł). Potężny mebel nazywa się Predator i został wykonany z drewna i metalu, które, jak zapewnia producent, zagwarantują użytkownikowi wyjątkową przyjemność z gry.

ZOBACZ TEŻ: Święta w Polsce biedniejsze niż w Europie. Wydamy 3 razy mniej niż Brytyjczycy!

Na czwartym miejscu uplasował się pendrive (czyli pamięć przenośna). Ale nie byle jaki! 32-gigabajtowe urządzonko wysadzane jest różowymi szafirami, rubinami lub szmaragdami. Jego cena uzależniona jest od koloru, który ktoś sobie wybierze. Pendrive z różowych szafirów to wydatek 16,5 tys. dolarów (66 tys. zł). Droższe jest czerwone, rubinowe, urządzenie. Za nie trzeba zapłacić 24,4 tys. dolarów (97,6 tys. zł). A zielony, szmaragdowy, pendrive można mieć już za 36,9 tys. dolarów (147,6 tys. zł)!

Na piątym miejscu jest coś już nie dla tak obrzydliwie bogatych. To kartka świąteczna, która może stanowić zarówno niezależny prezent (dla uboższych), jak i dodatek do prezentu dla tych najlepiej sytuowanych. Ręcznie malowane karty firmy Gilded Age Greetings kosztują zaledwie 300-500 dolarów za sztukę (1,2 tys. - 2 tys. zł), a na ich cenę ma wpływ pokrycie ich 23-karatowym złotem.

Źródło: ibtimes.com

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: