SuperBiz wiadomości Andrzej Duda zawetował dwie ustawy o sądach i umacnia złotego

Andrzej Duda zawetował dwie ustawy o sądach i umacnia złotego

24.07.2017, godz. 10:56
ANDRZEJ DUDA
ANDRZEJ DUDA foto: Super Express

Prezydent Andrzej Duda odmawia podpisania ustaw o Sądzie Najwyższym oraz Krajowej Radzie Sądownictwa i kieruje je do ponownego rozpatrzenia. Jedynie jedną z trzech kontrowersyjnych ustaw - o sądach powszechnych, prezydent Duda postanowił podpisać. Niespodziewany ruch ze strony Pałacu Prezydenckiego spowodował umocnienie się złotego wobec innych walut.

Andrzej Duda zawetował ustawy o SN i KRS
- Zdecydowałem, że zwrócę z powrotem Sejmowi, czyli zawetuję ustawę o Sądzie Najwyższym, jak również o KRS, albowiem Sejm doprowadził do tego, że są one ze sobą powiązane - oświadczył w poniedziałek prezydent Andrzej Duda.

Zobacz również: Tyle zapłacimy za reformę sądownictwa

Zaskoczenia nie krył poseł PiS Jacek Sasin, który w TVP Info skomentował decyzję Dudy. - Obawiam się, że ta decyzja pana prezydenta może spowodować, że na reformę, na realną reformę polskiego sądownictwa będziemy niestety musieli jeszcze długo poczekać - wyjaśnił.

Po ogłoszeniu decyzji o prezydenckim wecie, polska waluta zaczęła zyskiwać na wartości. Ok. 10:50 złoty umacniał się o 0,6 proc. wobec euro do 4,2369 zł, o 0,4 proc. wobec dolara do 3,6370 zł i o 0,5 proc. wobec franka do 3,8457 zł - podaje "Puls Biznesu".

 

Źródło: "Puls Biznesu"

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: