SuperBiz wiadomości Beata Szydło o 500 Plus: baby boom zaczyna być faktem

Beata Szydło o 500 Plus: baby boom zaczyna być faktem

01.04.2017, godz. 13:01
Premier Beata Szydło
Premier Beata Szydło foto: Marek Zieliński/Super Express

1 kwietnia premier Beata Szydło uczestniczyła w konferencji „Firmy rodzinne szansą polskiej gospodarki" w Toruniu. - Rozwój i rodzina łączą się nierozerwalnie. Inwestowanie w rodzinę i dzieci jest najlepszą inwestycją na przyszłość – mówiła szefowa polskiego rządu. Wydarzenie stało się też okazją do podsumowania polityki prorodzinnej w Polsce.

Spotkanie miało miejsce w założonej przez o. dr. Tadeusza Rydzyka Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej. Odbyło się z inicjatywy Instytutu im. św. Jana Pawła II „Pamięć i Tożsamość" oraz WSKSiM. W trakcie swojego przemówienia Beata Szydło odniosła się do programu „Rodzina 500 plus".

- Rodzina 500 plus to program rządu, który przechodzi już do historii. Dziś jest jego pierwsza rocznica, a ja ze spokojem mogę powiedzieć, że spełnia on swoje cele. Pierwszym było wsparcie finansowe dla rodzin. O 94 proc. zmniejszyło się ubóstwo wśród dzieci. To robi wrażenie. Druga sprawa to fakt, że rodzi się w Polsce coraz więcej dzieci, a baby boom zaczyna być faktem. To był nasz drugi cel – mówiła szefowa polskiego rządu.

Zobacz także: Rok 500 Plus. Jak 500 zł na dziecko zmieniło Polskę [INFOGRAFIKA]

Beata Szydło odniosła się także do ekonomicznych aspektów „Rodziny 500 plus". - To jest również program, który wspiera polską gospodarkę, gdyż ponad 17 mld, które zostały w poprzednim roku skierowane do rodzin, później w różny sposób – w postaci danin i różnego ich zaangażowania, trafiły na rynek, a tym samym – do polskiej gospodarki – zauważyła.

Podczas konferencji Beata Szydło wyraziła opinię, zgodnie z którą Europa przeżywa kryzys wartości i nie radzi sobie z wstrząsami i kryzysami, ponieważ rządzą nią „ideologie politycznie umocowane w różnych środowiskach, które walczą z chrześcijaństwem i rządzi pieniądz, który ma budować przede wszystkim prywatne zaplecze ". - I dzisiaj ja mogę powiedzieć: tak, my mamy wartości, których będziemy strzec. Jeżeli ktoś mówi do mnie „wy macie zasady, a my mamy pieniądze", to ja mówię: „tak, ale zasady są ważniejsze" – podkreśliła polska premier.

Oprac. na podst. tvn24bis.pl, wiadomosci.onet.pl, wpolityce.pl, niezalezna.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: