SuperBiz wiadomości Bezpłatne parkowanie w Warszawie na Wielkanoc

Bezpłatne parkowanie w Warszawie na Wielkanoc

13.04.2017, godz. 17:00
parkowanie.
foto: SHUTTERSTOCK

Darmowe parkowanie na Wielkanoc. W Wielki Piątek i niedzielę wielkanocną parkowanie na płatnych, niestrzeżonych miejscach parkingowych w stolicy będzie bezpłatne. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie przypomina, że w Wielki Piątek oraz w pierwszy dzień Wielkiej Nocy nie pobiera opłat w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego (SPPN).

Darmowe parkowanie w Warszawie na Wielkanoc

- Zgodnie z uchwałą Rady m. st Warszawy z dnia 26 czerwca 2008 r., w sprawie ustalenia strefy płatnego parkowania[...], stawki opłat obowiązują w dni powszechne z wyłączeniem dni 2 maja, 24 i 31 grudnia oraz dni, w których obowiązuje rozkład jazdy komunikacji miejskiej jak w dni świąteczne. Oznacza to, że w Wielki Piątek tj. 14 kwietnia i w dniu 17 kwietnia parkowanie w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego jest wolne od opłat. Uiszczenie opłaty w parkomacie w tych dniach przeniesie opłatę na wtorek 18 kwietnia od godz. 8.00 – informuje ZDM na w komunikacie prasowym.

Sprawdź koniecznie: Pokazał na Facebooku, jak nie należy parkować. Przegrał w sądzie

Informacje o braku opłat za parkowanie 14 kwietnia znajdują się na każdym parkomacie. Można je znaleźć w żółtej ramce „Parkowanie płatne". Taryfa opłat parkingowych w strefie płatnego parkowania w Warszawie przedstawia się tak, jak poniżej.

Opłata minimalna (10 min.): 0,50 zł
Pierwsza godzina: 3,00 zł
Druga godzina: 3,60 zł
Trzecia godzina: 4,20 zł
Czwarta i kolejne godziny: 3,00 zł

Zobacz także: Od czerwca zapłacisz mniej za komunikację miejską

Opłaty parkingowe nie są pobierane w dni robocze, które przypadają: 14 kwietnia, 2 maja, 16 czerwca i 14 sierpnia – wynika z informacji podanych na parkomatach.

 

Źródło: zdm.waw.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: