SuperBiz wiadomości Darmowe podręczniki dla wszystkich uczniów podstawówki. Za 129 mln zł

Darmowe podręczniki dla wszystkich uczniów podstawówki. Za 129 mln zł

22.02.2017, godz. 16:59
Anna Zalewska
foto: Super Express

Rząd zapowiadał, że reforma edukacji wprowadzona przez minister Annę Zalewską nie będzie istotnie obciążać budżetu państwa. Obawiano się zwolnień i wysokich kosztów przystosowania budynków szkół do 8-letniej podstawówki i 4-letniego liceum. Już wiemy, że pieniądze wydamy nie tylko na infrastrukturę, ale także na podręczniki. Będą kosztować 129 mln zł.

Minister edukacji, Anna Zalewska zapowiedziała, że darmowe podręczniki będą dla wszystkich uczniów szkoły podstawowej, czyli według poprzedniego systemu edukacji - „starej" podstawówki i gimnazjum. Na ten cel ma pójść 129 mln zł, a nowe książki mają otrzymać uczniowie klasy I, IV i VII. Potrzebnych jest w sumie 16 zreformowanych podręczników. Jak wynika z zapowiedzi minister, mają być gotowe jeszcze przed wakacjami.

Zobacz także: Reforma edukacji. Zalewska obiecywała, że zwolnień nie będzie, a kuratorium pokazuje jak to robić [SONDA]


Minister odniosła się także do licznych spekulacji na temat zwolnień nauczycieli, które miałyby wynikać z wprowadzonych zmian. Stwierdziła, że nie tylko „nikt nie zostanie zwolniony", ale jak wynika z obliczeń ministerstwa, powstanie dodatkowo 1000 miejsc pracy.

Sprawdź również: Reforma gimnazjum. Gdzie posłać dziecko w roku 2017/2018? [HARMONOGRAM ZMIAN, INFOGRAFIKA]

 

Źródło: /Radio Wnet /onet.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: